• Razem dla Ziemi

          •    Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

                Aby tak się stało, musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.      

                 Jak co roku uczniowie klas 1-3 naszej szkoły z entuzjazmem włączyli się w obchody tego święta. W tym roku odbyły się one pod hasłem Razem dla Ziemi. 

                Przez cały tydzień najmłodsi zapoznawali się z tematem ekologii i sposobami dbania o naszą Planetę. Obejrzeli prezentację multimedialną i  filmy edukacyjne z panią EduKredką i Panem Nauczanką.Efektem zajęć było dzielenie się  refleksjami na temat tego, jakie działania chcieliby podjąć dla dobra Ziemi. Zainspirowani własnymi przemyśleniami, w dniach 21 i  24 kwietnia wykonali wspólną pracę plastyczną - Mural dla Ziemi. 

             Na rozwieszonych płachtach szarego papieru, każda klasa przedstawiła swój pomysł na to, co może zrobić dla ZIEMI. W ten sposób powstały piękne, proste obrazy niosące bardzo ważne przekazy: nie marnujemy wody - zakręcamy krany, oszczędzamy energię elektryczną -  wyłączamy światło, dbamy o nasze rośliny, nie śmiecimy, segregujmy odpady, ograniczamy używanie plastiku, jeździmy rowerem dla czystego powietrza i dobrej kondycji naszej planety.

               Dzięki swojemu twórczemu zaangażowaniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły zabrali głos  i przekazali nam dorosłym, że obecne młode pokolenie mieszkańców Ziemi chce mieć swój realny udział w ochronie środowiska, w którym żyje i wie, jak to robić, bo kochają swój kraj, przyrodę i Ziemię, na której rosną, i która ich żywi. Będąc ważną częścią świata i chroniąc go przed zagładą, gwarantują sobie i przyszłym pokoleniom lepsze zdrowie i życie.

            Organizatorki i koordynatorki akcji:

            Beata Gołębiewska - Murdzek                                    

            Małgorzata Gwizdalska

          • A może by tak zjeść własną cebulkę ?

          •  Dzieci w klasach młodszych bardzo lubią obserwować, uwielbiają też eksperymentować, dlatego po wielkanocnej przerwie świątecznej zaprosiłyśmy uczniów klas 1-3 na spotkanie z wiosną w ramach akcji przyrodniczo - ekologicznej pn.: Nasze kwiatki na rabatki.      

             Zajęcia zaplanowałyśmy w taki sposób, aby dzieci poprzez praktyczne działanie dowiedziały się, czego roślina potrzebuje do życia, nauczyły się nią opiekować i za nią odpowiadać . Finalnie ważne było, by mogły zobaczyć namacalne efekty swoich działań i zastosować zdobyte umiejętności w praktyce pozaszkolnej.     

              W terminie 17 - 24 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do sadzenia cebulek. Pierwszym ważnym krokiem było ustalenie z dziećmi zasad uprawy tej rośliny. Po części teoretycznej dzieci przeszły do części praktycznej. Miło było patrzeć, jak każde z nich sypało ziemię do swojego kubeczka, robiło dołek, sadziło w nim białą lub czerwoną cebulkę, którą podlało, opatrzyło etykietą - datą i nazwą roślinki. Każdego następnego dnia w szkole dzieci notowały zaobserwowane zmiany, wymieniały się spostrzeżeniami i uwagami.      

             Z dnia na dzień z coraz większą dumą patrzyłyśmy na swoich podopiecznych. Niewiarygodne jak zwyczajne sadzenie cebulki stało się  jedną z bardziej emocjonujących upraw, która wzbudziła u dzieci niezwykłe emocję, pozwoliła na czerpanie radości z jej wzrostu i satysfakcji z własnych działań, bo przyniosła bardzo szybkie, dostrzegalne przez dzieci efekty. Szczypior wyrósł już po kilku dniach. Można było go zobaczyć, dotknąć, powąchać, a na koniec ... zjeść własną cebulkę, a nawet cebulkę kolegi.    

               Zajęcia z przyrodą w zaproponowanej formie były doskonałym sposobem na rozwijanie ciekawości poznawczej naszych uczniów. Rozbudziły wrażliwość i odpowiedzialność za to, co wyhodowały  i mogły pokochać. Było działaniem angażującym i rozwijającym wszystkie zmysły dziecka, powodem, by cebulka - cząstka przyrody na zawsze pozostała w dziecku, a dziecko stało się jej częścią.

             

            Organizatorki akcji:

            Małgorzata Gwizdalska                    

             Beata Gołębiewska - Murdzek

          • Kolejny sukces w 2c

          • Uczennica klasy 2c – Zofia Wiater zdobyła II miejsce na Festiwalu tańca „Roztańczony Wrocław” przedstawiając układ Hip-Hop.

            Celem festiwalu była popularyzacja tańca jako formy aktywnego wypoczynku,  konfrontacje umiejętności tanecznych , rozbudzanie potrzeb tanecznych wśród dzieci , propagowanie idei wspierania uzdolnień w ramach programu „Szkoła odkrywców talentów”.

            Gratuluje i życzę wielu kolejnych sukcesów!

            Wychowawczyni – Patrycja Niemier

          • Sukces uczennicy IIc

          • Instytut Fizyki Jądrowej PAN ogłosił ogólnopolski konkurs  Plastycznoprojektowy z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, którego motywem przewodnim była „Nauka dla Ochrony Rzek, Mórz i Oceanów”.

            Uczennica klasy 2c – Zofia Wiater zajęła I miejsce w kategorii klas 1-3. To ogromny sukces!

            Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

            Wychowawczyni – Patrycja Niemier

          • PAINT A WORD - SPRING EDITION

          •  

             

            Wyniki konkursu

            PAINT A WORD - SPRING EDITIONI


            Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie wybranego słowa związanego z wiosną lub świętami Wielkanocnymi w języku angielskim.


            Główne cele konkursu:

            1. Zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego.

            2. Wzbogacanie i utrwalanie słownictwa.

            3. Ukazywanie nowych możliwości nauki i sposobów zapamiętywania słówek.

            4. Kształcenie świadomości językowej.

            5. Odkrywanie i promowanie talentów plastycznych.

             

            Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

            Klasy I-III

            Miejsce I - Julia Grzyb i Agata Kaczmarek SP 46
            Miejsce II - Martyna Wojciechowska SP 38  
                             Kalina Obolewicz SP 46

            Miejsce III - Laura Bobryk SP 44
                               Karolina Pacyna SP 27

            Wyróżnienia: Zofia Wiater SP3
                                Franciszek Cogiel SP3

            Klasy IV-VIII

            I miejsce Igor Głuchowski kl VIII c SP83 Wrocław

            II miejsce Nadia Niepsz kl Va SP 83 Wrocław

            III miejsce Daria Sapiołka kl 8a SP 44 Wrocław

             

            Gartulujemy!

            Oodbiorze nagród i dyplomów poinformujemy nauczycieli prowadzących w mailu

             

          • Wystawa Zwierząt w czasie Dnia Otwartego

          • W dniu 04 marca w naszej szkole po raz kolejny odbyła się –„Wystawa zwierząt.  Na szkolnym korytarzu zagościły: koty, kury, szczury, ślimaki, pająki, patyczaki, węże, świnki morskie, chomiki i myszy. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska zwierzętom, poznać ich zwyczaje, porozmawiać z ich właścicielami. Wystawa cieszyła  się bardzo dużym zainteresowaniem, wzbudziła wiele emocji wśród uczniów i rodziców.

            Dziękujemy Radzie Rodziców, firmie Josera i Radiu Super Nova za upominki  dla wszystkich uczestników!

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w naszej akcjii przygotowanie pięknych plakatów na temat swoich podopiecznych.

             

            Opiekunowie SU                                                                                                                                    

            K.Cekała & J.Kulza

          • Sukces uczennic z klasy 2c

          • „Najpiękniejsze oblicza Ziemi” to konkurs, który został zorganizowany przez wrocławski klub „Anima”– w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej, popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu.

            Dwie uczennice z klasy 2c: Zofia Wiater i Lila Wilk zdobyły wyróżnienia i uczestniczyły w uroczystym wernisażu, podczas którego wręczono im nagrody i dyplomy.

            Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

            Patrycja Niemier - wychowawczyni

          • Debata Filozoficzna

          • Osoby uczące się w naszej szkole wybrały się 04.04.2023 r. z panią Gabrielą Budziszewską do galerii Dizajn BWA Wrocław, gdzie wzięły udział w debacie filozoficznej poprowadzonej przez pana Sebastiana Wachowiaka.Debata była zatytułowana Zrywając pajęczynę zależności... Ucieczka. Dotyczyła odczuwanego niekiedy przez nas stanu, w których chcemy uciec gdzieś daleko, pozostawiając za sobą dotychczasowe życie, ludzi i miejsca. Bywa, że nie chcemy się już starać, nie chcemy walczyć, wolimy odpuścić, zrezygnować z ambicji naszych i bliskich nam osób, które czegoś od nas oczekują. Bardzo dużą część debaty poświęcono zagadnieniu czasu wolnego i temu, czym on w dzisiejszym świecie jest.Nasze osoby uczące się były bardzo aktywne i wyróżniały się na tle innych szkół. Zrobiły duże wrażenie na dorosłych obecnych na debacie. Samą dyskusję poprzedziło kuratorskie oprowadzenie po aktualnej wystawie w galerii Dizajn. Wystawa dotyczy czasu wolnego spędzanego przez pracowników Pafawagu w czasach jego istnienia w naszym mieście.Reprezentowały nas następujące osoby:Emil CzajaBartosz GrzesikAntoni CekałaJakub LitwinMark RiabukhaJan WójcikKrzysztof FortunaPiotr KąsielWiktor MusiałLena MierzwaMaja ZygadłoMonika Izworska

          • Pokaz Talentów

          • Dnia 21.03 w Szkole Podstawowej nr 3 przeprowadzono Szkolną Galę Talentów dzieci z klas 1-3. Świętowaliśmy w ten sposób Pierwszy Dzień Wiosny. Prezentacja uczestników została podzielona na dwie części. Rano zaprezentowały się dzieci z pierwszej zmiany, po południu z drugiej.

            Uczniowie prezentowali: śpiew, grę na instrumentach: pianinie, skrzypcach, taniec: hip – hop, polkę, pokazy sztuk walki: taekwondo, judo, karate, pokazy akrobatyczne, pokaz magii, pokaz karciany i malarski.

            Dwoje uczniów wystąpiło z prezentacją dotyczącą ich pasji i talentów: wspinaczka oraz wędkarstwo.

            Na tablicach przy patio zostały zaprezentowane prace plastyczne.

            Podczas tej wyjątkowej imprezy panowała miła i radosna atmosfera. Publiczność włączyła się do wspólnej zabawy i gromkimi brawami nagradzała uczestników.

            Poziom występów był bardzo wysoki. Pokaz talentów to wspaniała okazja do zaprezentowania swoich talentów na forum szkoły. Z dumą będziemy dalej prezentować pokazy młodych artystów.

             

            Gratulujemy talentu i odwagi.

            Beata Krytkowska, Patrycja Niemier – opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego.

             

          • Warsztaty oddechowe

          • W lutym i marcu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach oddechowych. Nasi najmłodsi dowiedzieli się dlaczego nos jest „superbohaterem” i jakie ma moce oraz jak powinien wyglądać prawidłowy oddech i dlaczego jest tak ważny dla naszego organizmu. Tę wiedzę połączyliśmy z różnymi ćwiczeniami, które dostarczyły nam wiele uśmiechu i radości. Między 13 a 17 marca nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności, który był bardzo dobrym uzupełnieniem i kontynuacją naszych zajęć. Cieszymy się, że dzieci tak chętnie wzięły udział w naszych akcjach!

          • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”

          • Pierwszy dzień wiosny to okazja do wspólnej zabawy i rywalizacji klas. Pięknie wystrojeni w wiosenne dodatki, przygotowywaliśmy się tego dnia do konkursów. Już od rana uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach np. z rozwiązywaniem śmiesznych zagadek, układaniem puzzli, recytowaniem wierszy oraz śpiewaniem piosenek przygotowywanych przez klasy. Śmiechom i okrzykom dopingujących klas nie było końca. Uczczony został również dzień wagarowicza, tańcami na hali sportowej. Wszyscy świetnie się bawili, a my widzimy się  już za rok.

            SU i SKW

          • Marcowe Konkursy Małego Samorządu Uczniowskiego

          • Mały Samorząd Uczniowski zorganizował w marcu dwa konkursy.

             

            Klasy pierwsze miały za zadanie przygotować „Strażnika Ciszy”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na problematykę hałasu w szkole i jego szkodliwości, rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci oraz rozwijanie uzdolnień i wrażliwości estetycznej dzieci, wyłanianie talentów. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali piękne prace.

            Miejsce I zajęli: Pola Ruchlewicz i Mikołaj Sierka

            Miejsce II zajęła: Alicja Radziszewska

            Miejsce III zajął Franciszek Cogiel

            Klasy II i III wzięły udział w konkursie „Moja mała ojczyzna”. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie dzieci na piękno naszej Ojczyzny, kształtowanie poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami oraz rozwijanie uzdolnień i wrażliwości estetycznej dzieci, wyłanianie talentów.

            Miejsce I zajęła Zosia Wiater

            Miejsce II zajęła Maja Suszyło

            Miejsce III zajął Kacper Ruchlewicz

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

             

            Opiekunki MSU

            Beata Krytkowska

            Patrycja Niemier

          • Zrób to MIGIEM

          • W ostatnim czasie grupa „Zrób to MIGIEM” z Liceum Ogólnokształcącego VI we Wrocławiu prowadziła warsztaty dla klas 1-3. Projekt działa w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” i edukuje o świecie osób Głuchych. Dziewczyny poprzez zabawę pokazały codzienność osób niesłyszących, ich kulturę, nawyki, jak się z nimi porozumieć oraz podstawy Języka Migowego. Dodatkowo uczniowie z warsztatów wynieśli alfabety Polskiego Języka Migowego od Fundacji FONIS, dzięki czemu będą mogli w domu poćwiczyć Migowy. Zachęcamy do śledzenia ich działań.

          • Galatetkowy Zawrót Głowy

          • Przed feriami  w SP3  uczniowie SKW i SU przygotowali galaretkowe deserki, które rozeszły się w błyskawicznym tempie. Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo smakowały. Taki piątek  powtórzymy po dwutygodniowym wypoczynku. Przed nami od poniedziałku zaczynają się ferie. Życzymy wszystkim bezpiecznego powrotu do szkoły. Bezpiecznych ferii.

            Opiekunowie SU i SKW

            K. Cekała, J. Kulza

          • Dzień Bez Plecaka

          • To już drugi raz kiedy uczniowie Trójki zaskoczyli swoją pomysłowością i kreatywnością. Zamiast plecaków na zeszyty i książki, swoje potrzebne do lekcji rzeczy umieścili w nietypowych przedmiotach. Jedni wybrali koszyki wiklinowe, wózki dla lalek, auta, walizki, pojemniki na parasole a jeszcze inni lodówki turystyczne, torby na pizzę czy deskorolki. Śmiechu i zabawy w tym dniu nie było końca. SU i SKW zaprasza wszystkich w przyszłym roku do wspólnej zabawy.

  • Librus Synergia
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej