• Sportowe rozpoczęcie Roku Szkolnego

• Szanowni Państwo, już w niedzielę (3 września) na Stadionie Olimpijskim odbędzie się sportowe rozpoczęcie roku szkolnego. Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu i kultury fizycznej wśród uczniów wrocławskich szkół i ich rodziców.

Na płycie stadionu zaprezentują się jedne z największych klubów sportowych w mieście, które posiadają ofertę skierowaną do młodzieży: - na scenie głównej każdy klub sportowy w wyznaczonym czasie będzie mógł zaprezentować umiejętności swoich podopiecznych, - zostanie przygotowana specjalna strefa, na której kluby będą mogły opowiedzieć zainteresowanym o swoich dyscyplinach sportowych, oprócz tego przygotują ciekawe gry i zabawy dla uczestników wydarzenia.

Impreza potrwa od godz. 12:00 do 15:00 na płycie Stadionu Olimpijskiego (wejście od Pergoli). Wstęp wolny dla wszystkich. Na Stadionie Olimpijskim pojawi się również MPWiK z kranówką – chłodną, pełną minerałów i zdecydowanie bardziej ekologiczną niż woda butelkowana. Warto zabrać ze sobą bidony czy butelki wielokrotnego użytku i uzupełniać je bezpłatnie wodą od MPWiK Wrocław!

Szczegóły:

• Zmiany w MPK

• Od 3 września duże zmiany w komunikacji w całym mieście

Powstaną dwie nowe linie tramwajowe, a osiem zmieni trasy. W przypadku autobusów nastąpi siedem zmian i przybędą  linia. To pierwsza tak duża modyfikacja od 20 lat. Wynika ona z zakończenia dwóch inwestycji: tramwaju przez Popowice oraz trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór. Dodatkowo rozpocznie się kilkutygodniowy remont torowiska na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich-Piłsudskiego, co będzie miało wpływ na 5 kolejnych linii.

We wrześniu Wrocław:

- oddaje nowe torowisko na Nowy Dwór

- wprowadza nową siatkę połączeń

- rozpoczyna prace związane z wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu Piłsudskiego-Świdnicka

- kończy remont na Legnickiej i Kazimierza Wielkiego

- kontynuuje prace na przebudowywanych Pomorskiej i pl. Staszica.

SPRAWDŹ PRZEBIEG LINI TRAMWAJOWYCH NA INTERAKTYWNEJ MAPIE

Nowe linie tramwajowe mają numery 13 i 22. Linie, których trasy bądź numery ulegają zmianie na stałe lub z powodu remontów tymczasowo:

• 2 (tymczasowo)
            • 4
            • 5
            • 6 (tymczasowo)
            • 7 (tymczasowo)
            • 11
            • 33 (stanie się 12)
            • 14 (zastąpi 74)
            • 16
            • 17 (tymczasowo)
            • 18
            • 20 (tymczasowo)
            • 31 (będzie numerem 21)
            • 23 (dotrze na nową pętlę na Nowym Dworze)Będą 23 linie w płynnej numeracji od 1 do 23. Choć z powodu trwających remontów kursować też będą linie 72.Sprawdź wszystkie szczegóły planowanych zmianJak jechać autobusem?Nowe inwestycje, nowe torowiska i drogi, zmieniają podejście do kursowania autobusów. Zmiany dotyczą głównie rejonu Nowego Dworu, Kuźnik i Muchoboru Wielkiego oraz częściowo Stabłowic i Oporowa.Tutaj sprawdzisz, jakie będą zmiany w komunikacji autobusowejInaczej będziemy się poruszać siedmioma liniami. Przybędzie nowa linia autobusowa nr 152. Autobus nr 109 zostanie zastąpiony linią 142. Zmiany tras dotyczą linii:
            • 107
            • 119
            • 122
            • 128
            • 142
            • 148
            • 149  Remonty spowodują więcej zmian Od 3 września część tramwajów będą jeździć innymi trasami niż docelowe. To zmiany zaznaczone jako tymczasowe. Wpływ mają na to remonty ul. Pomorskiej i pl. Staszica, skrzyżowania na wysokości przystanku Arkady (Capitol), torowiska w ul. Powstańców Śląskich.  Aktualne rozkłady zawsze są na stronie rozkłady jazdy na wroclaw.pl.  Którędy pojadą nowe linie?Nowością są linie numer 13 oraz 22. „Trzynastka” połączy nową pętlę Wrocław Nowy Dwór (P+R) ze Stadionem Olimpijskim. Z TAT-u przez ul. Śrubową dojedziemy do Legnickiej, a dalej przez pl. Jana Pawła II, plac Dominikański, Grunwaldzki do Stadionu Olimpijskiego.Linia 22 kursować będzie w relacji Tarnogaj–Pilczyce. Przejeżdżać będzie przez Hubską, Dworzec Główny, pl. Jana Pawła II, obok Magnolii. Wszystko o zmianach, odpowiedzi na częste pytania, szczegóły dotyczące każdej modyfikowanej linii, mapy z trasami przejazdów znajdziesz w specjalnym serwisie na portalu wroclaw.pl.