• Test dla kandydatów do klasy uniwersyteckiej

          • Szanowni Państwo,

             

            uprzejmie przypominam o teście rekrutacyjnym do klas uniwersyteckich, który odbędzie się

            20 maja 2023r. o godz. 10 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego 

            (Instytut Informatyki, ul. Joliot-Curie 15, 50-383 Wrocław, test - sala 25, spotkanie organizacyjne - sala 119). 

            Proszę o przyjście kilkanaście minut wcześniej, abyśmy mogli rozpocząć punktualnie.

             

            Warto, aby dzieci zapoznały się z zadaniami z poprzednich lat, które są dostępne na stronie

            https://www.wmi.uni.wroc.pl/klasy_uniwersyteckie

            Podczas pisania nie można korzystać z kalkulatorów. Dla dzieci z Ukrainy przygotowaliśmy 

            ukraińską wersję testu. 

             

            Serdecznie pozdrawiam

            Dariusz Buraczewski

            WMI UWr.

          • Informacja o obiadach w dniach 23-25 maja 2023

          • W dniach 23,24,25 maja 2023 r. odbywają się egzaminy klas 8.

            W/w dniach odbywają się TYLKO zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów.

            Obiady będą przygotowane dla wszystkich  uczniów, których  rodzice złożą stosowną deklarację do dnia 19 maja 2023 r. w sekretariacie szkoły. Wzór deklaracji o zapewnieniu opieki i/lub obiadu do pobrania TUTAJ. 

            Uwaga: kuchnia przygotowuje posiłek powyżej 20 chętnych; do 20 chętnych przygotowywany jest suchy prowiant

          • Razem dla Ziemi

          •    Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

                Aby tak się stało, musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.      

                 Jak co roku uczniowie klas 1-3 naszej szkoły z entuzjazmem włączyli się w obchody tego święta. W tym roku odbyły się one pod hasłem Razem dla Ziemi. 

                Przez cały tydzień najmłodsi zapoznawali się z tematem ekologii i sposobami dbania o naszą Planetę. Obejrzeli prezentację multimedialną i  filmy edukacyjne z panią EduKredką i Panem Nauczanką.Efektem zajęć było dzielenie się  refleksjami na temat tego, jakie działania chcieliby podjąć dla dobra Ziemi. Zainspirowani własnymi przemyśleniami, w dniach 21 i  24 kwietnia wykonali wspólną pracę plastyczną - Mural dla Ziemi. 

             Na rozwieszonych płachtach szarego papieru, każda klasa przedstawiła swój pomysł na to, co może zrobić dla ZIEMI. W ten sposób powstały piękne, proste obrazy niosące bardzo ważne przekazy: nie marnujemy wody - zakręcamy krany, oszczędzamy energię elektryczną -  wyłączamy światło, dbamy o nasze rośliny, nie śmiecimy, segregujmy odpady, ograniczamy używanie plastiku, jeździmy rowerem dla czystego powietrza i dobrej kondycji naszej planety.

               Dzięki swojemu twórczemu zaangażowaniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły zabrali głos  i przekazali nam dorosłym, że obecne młode pokolenie mieszkańców Ziemi chce mieć swój realny udział w ochronie środowiska, w którym żyje i wie, jak to robić, bo kochają swój kraj, przyrodę i Ziemię, na której rosną, i która ich żywi. Będąc ważną częścią świata i chroniąc go przed zagładą, gwarantują sobie i przyszłym pokoleniom lepsze zdrowie i życie.

            Organizatorki i koordynatorki akcji:

            Beata Gołębiewska - Murdzek                                    

            Małgorzata Gwizdalska

          • A może by tak zjeść własną cebulkę ?

          •  Dzieci w klasach młodszych bardzo lubią obserwować, uwielbiają też eksperymentować, dlatego po wielkanocnej przerwie świątecznej zaprosiłyśmy uczniów klas 1-3 na spotkanie z wiosną w ramach akcji przyrodniczo - ekologicznej pn.: Nasze kwiatki na rabatki.      

             Zajęcia zaplanowałyśmy w taki sposób, aby dzieci poprzez praktyczne działanie dowiedziały się, czego roślina potrzebuje do życia, nauczyły się nią opiekować i za nią odpowiadać . Finalnie ważne było, by mogły zobaczyć namacalne efekty swoich działań i zastosować zdobyte umiejętności w praktyce pozaszkolnej.     

              W terminie 17 - 24 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do sadzenia cebulek. Pierwszym ważnym krokiem było ustalenie z dziećmi zasad uprawy tej rośliny. Po części teoretycznej dzieci przeszły do części praktycznej. Miło było patrzeć, jak każde z nich sypało ziemię do swojego kubeczka, robiło dołek, sadziło w nim białą lub czerwoną cebulkę, którą podlało, opatrzyło etykietą - datą i nazwą roślinki. Każdego następnego dnia w szkole dzieci notowały zaobserwowane zmiany, wymieniały się spostrzeżeniami i uwagami.      

             Z dnia na dzień z coraz większą dumą patrzyłyśmy na swoich podopiecznych. Niewiarygodne jak zwyczajne sadzenie cebulki stało się  jedną z bardziej emocjonujących upraw, która wzbudziła u dzieci niezwykłe emocję, pozwoliła na czerpanie radości z jej wzrostu i satysfakcji z własnych działań, bo przyniosła bardzo szybkie, dostrzegalne przez dzieci efekty. Szczypior wyrósł już po kilku dniach. Można było go zobaczyć, dotknąć, powąchać, a na koniec ... zjeść własną cebulkę, a nawet cebulkę kolegi.    

               Zajęcia z przyrodą w zaproponowanej formie były doskonałym sposobem na rozwijanie ciekawości poznawczej naszych uczniów. Rozbudziły wrażliwość i odpowiedzialność za to, co wyhodowały  i mogły pokochać. Było działaniem angażującym i rozwijającym wszystkie zmysły dziecka, powodem, by cebulka - cząstka przyrody na zawsze pozostała w dziecku, a dziecko stało się jej częścią.

             

            Organizatorki akcji:

            Małgorzata Gwizdalska                    

             Beata Gołębiewska - Murdzek

    • Librus Synergia
      • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej