Ważne
Zakończenie roku szkolnego
Szkoła na łące
- 17
Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas 1-3 naszej szkoły poznawali mieszkańców łąki oraz rośliny, które możemy na niej spotkać.
Dzieci uzbrojone w kwietne bomby, które wcześniej ulepiły w klasach oraz lupy wybrały się na pobliską łąkę penetrować przyrodę. Zajęcia w plenerze miały na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, rozbudzanie zainteresowań otoczeniem i przyrodą, a także zabawę na łonie natury. Przez lupy wypatrywały biedronki, mrówki, ślimaki, pająki, motyle... oraz obserwowały kwiaty, zioła i rośliny w powiększeniu. Na koniec rozrzuciły bomby wysiewając własną łąkę. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że łąki, to ważny element przyrody, który ma kluczowe znaczenie dla zachowania biologicznej różnorodności ekosystemu. Są naturalnym środowiskiem wielu gatunków zwierząt i owadów, przeciwdziałają suszy, wspierając mikroretencję wody.Działają antysmogowo, oczyszczając powietrze, i przeciwdziałają zmianom klimatu, wyłapując CO2 i magazynując go w glebie.
Okazało się, że łąka kwietna to bardzo ciekawy i ważny temat, który przedstawiony dzieciom w atrakcyjny sposób przynosi bombowe efekty: angażuje wszystkie zmysły, daje moc wiedzy, dostarcza radości z piękna otaczającej nas przyrody, a w każdej chwili dla każdego z nas na wyciągnięcie ręki może stać się miejscem relaksu, odpoczynku i zabaw. Dziękujemy wszystkim wychowawczyniom i ich wychowankom za duże zainteresowanie tematem, wykonanie bomb kwietnych i SUPERAKTYWNĄ działalność na łące.
Organizatorzy:Małgorzata Gwizdalska Beata Gołębiewska -Murdzek
Rekrutacja do klasy sportowej
Informacja na temat prób sprawnościowych do klasy sportowej
Informacja na temat prób dostępna w zakładce rekrutacji do klasy sportowej, oraz pod klinkiem:
Test dla kandydatów do klasy uniwersyteckiej
Szanowni Państwo,
uprzejmie przypominam o teście rekrutacyjnym do klas uniwersyteckich, który odbędzie się
20 maja 2023r. o godz. 10 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego
(Instytut Informatyki, ul. Joliot-Curie 15, 50-383 Wrocław, test - sala 25, spotkanie organizacyjne - sala 119).
Proszę o przyjście kilkanaście minut wcześniej, abyśmy mogli rozpocząć punktualnie.
Warto, aby dzieci zapoznały się z zadaniami z poprzednich lat, które są dostępne na stronie
https://www.wmi.uni.wroc.pl/klasy_uniwersyteckie
Podczas pisania nie można korzystać z kalkulatorów. Dla dzieci z Ukrainy przygotowaliśmy
ukraińską wersję testu.
Serdecznie pozdrawiam
Dariusz Buraczewski
WMI UWr.
Informacja o obiadach w dniach 23-25 maja 2023
W dniach 23,24,25 maja 2023 r. odbywają się egzaminy klas 8.
W/w dniach odbywają się TYLKO zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów.
Obiady będą przygotowane dla wszystkich uczniów, których rodzice złożą stosowną deklarację do dnia 19 maja 2023 r. w sekretariacie szkoły. Wzór deklaracji o zapewnieniu opieki i/lub obiadu do pobrania TUTAJ.
Uwaga: kuchnia przygotowuje posiłek powyżej 20 chętnych; do 20 chętnych przygotowywany jest suchy prowiant
Razem dla Ziemi
- 34
Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.
Aby tak się stało, musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.
Jak co roku uczniowie klas 1-3 naszej szkoły z entuzjazmem włączyli się w obchody tego święta. W tym roku odbyły się one pod hasłem Razem dla Ziemi.
Przez cały tydzień najmłodsi zapoznawali się z tematem ekologii i sposobami dbania o naszą Planetę. Obejrzeli prezentację multimedialną i filmy edukacyjne z panią EduKredką i Panem Nauczanką.Efektem zajęć było dzielenie się refleksjami na temat tego, jakie działania chcieliby podjąć dla dobra Ziemi. Zainspirowani własnymi przemyśleniami, w dniach 21 i 24 kwietnia wykonali wspólną pracę plastyczną - Mural dla Ziemi.
Na rozwieszonych płachtach szarego papieru, każda klasa przedstawiła swój pomysł na to, co może zrobić dla ZIEMI. W ten sposób powstały piękne, proste obrazy niosące bardzo ważne przekazy: nie marnujemy wody - zakręcamy krany, oszczędzamy energię elektryczną - wyłączamy światło, dbamy o nasze rośliny, nie śmiecimy, segregujmy odpady, ograniczamy używanie plastiku, jeździmy rowerem dla czystego powietrza i dobrej kondycji naszej planety.
Dzięki swojemu twórczemu zaangażowaniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły zabrali głos i przekazali nam dorosłym, że obecne młode pokolenie mieszkańców Ziemi chce mieć swój realny udział w ochronie środowiska, w którym żyje i wie, jak to robić, bo kochają swój kraj, przyrodę i Ziemię, na której rosną, i która ich żywi. Będąc ważną częścią świata i chroniąc go przed zagładą, gwarantują sobie i przyszłym pokoleniom lepsze zdrowie i życie.
Organizatorki i koordynatorki akcji:
Beata Gołębiewska - Murdzek
Małgorzata Gwizdalska
A może by tak zjeść własną cebulkę ?
- 11
Dzieci w klasach młodszych bardzo lubią obserwować, uwielbiają też eksperymentować, dlatego po wielkanocnej przerwie świątecznej zaprosiłyśmy uczniów klas 1-3 na spotkanie z wiosną w ramach akcji przyrodniczo - ekologicznej pn.: Nasze kwiatki na rabatki.
Zajęcia zaplanowałyśmy w taki sposób, aby dzieci poprzez praktyczne działanie dowiedziały się, czego roślina potrzebuje do życia, nauczyły się nią opiekować i za nią odpowiadać . Finalnie ważne było, by mogły zobaczyć namacalne efekty swoich działań i zastosować zdobyte umiejętności w praktyce pozaszkolnej.
W terminie 17 - 24 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do sadzenia cebulek. Pierwszym ważnym krokiem było ustalenie z dziećmi zasad uprawy tej rośliny. Po części teoretycznej dzieci przeszły do części praktycznej. Miło było patrzeć, jak każde z nich sypało ziemię do swojego kubeczka, robiło dołek, sadziło w nim białą lub czerwoną cebulkę, którą podlało, opatrzyło etykietą - datą i nazwą roślinki. Każdego następnego dnia w szkole dzieci notowały zaobserwowane zmiany, wymieniały się spostrzeżeniami i uwagami.
Z dnia na dzień z coraz większą dumą patrzyłyśmy na swoich podopiecznych. Niewiarygodne jak zwyczajne sadzenie cebulki stało się jedną z bardziej emocjonujących upraw, która wzbudziła u dzieci niezwykłe emocję, pozwoliła na czerpanie radości z jej wzrostu i satysfakcji z własnych działań, bo przyniosła bardzo szybkie, dostrzegalne przez dzieci efekty. Szczypior wyrósł już po kilku dniach. Można było go zobaczyć, dotknąć, powąchać, a na koniec ... zjeść własną cebulkę, a nawet cebulkę kolegi.
Zajęcia z przyrodą w zaproponowanej formie były doskonałym sposobem na rozwijanie ciekawości poznawczej naszych uczniów. Rozbudziły wrażliwość i odpowiedzialność za to, co wyhodowały i mogły pokochać. Było działaniem angażującym i rozwijającym wszystkie zmysły dziecka, powodem, by cebulka - cząstka przyrody na zawsze pozostała w dziecku, a dziecko stało się jej częścią.
Organizatorki akcji:
Małgorzata Gwizdalska
Beata Gołębiewska - Murdzek
Kolejny sukces w 2c
Uczennica klasy 2c – Zofia Wiater zdobyła II miejsce na Festiwalu tańca „Roztańczony Wrocław” przedstawiając układ Hip-Hop.
Celem festiwalu była popularyzacja tańca jako formy aktywnego wypoczynku, konfrontacje umiejętności tanecznych , rozbudzanie potrzeb tanecznych wśród dzieci , propagowanie idei wspierania uzdolnień w ramach programu „Szkoła odkrywców talentów”.
Gratuluje i życzę wielu kolejnych sukcesów!
Wychowawczyni – Patrycja Niemier
Sukces uczennicy IIc
Instytut Fizyki Jądrowej PAN ogłosił ogólnopolski konkurs Plastycznoprojektowy z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, którego motywem przewodnim była „Nauka dla Ochrony Rzek, Mórz i Oceanów”.
Uczennica klasy 2c – Zofia Wiater zajęła I miejsce w kategorii klas 1-3. To ogromny sukces!
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Wychowawczyni – Patrycja Niemier
PAINT A WORD - SPRING EDITION
Wyniki konkursu
PAINT A WORD - SPRING EDITIONI
Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie wybranego słowa związanego z wiosną lub świętami Wielkanocnymi w języku angielskim.
Główne cele konkursu:
1. Zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego.
2. Wzbogacanie i utrwalanie słownictwa.
3. Ukazywanie nowych możliwości nauki i sposobów zapamiętywania słówek.
4. Kształcenie świadomości językowej.
5. Odkrywanie i promowanie talentów plastycznych.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy I-III
Miejsce I - Julia Grzyb i Agata Kaczmarek SP 46
Miejsce II - Martyna Wojciechowska SP 38
Kalina Obolewicz SP 46Miejsce III - Laura Bobryk SP 44
Karolina Pacyna SP 27Wyróżnienia: Zofia Wiater SP3
Franciszek Cogiel SP3Klasy IV-VIII
I miejsce Igor Głuchowski kl VIII c SP83 Wrocław
II miejsce Nadia Niepsz kl Va SP 83 Wrocław
III miejsce Daria Sapiołka kl 8a SP 44 Wrocław
Gartulujemy!
Oodbiorze nagród i dyplomów poinformujemy nauczycieli prowadzących w mailu
Wystawa Zwierząt w czasie Dnia Otwartego
- 18
W dniu 04 marca w naszej szkole po raz kolejny odbyła się –„Wystawa zwierząt. Na szkolnym korytarzu zagościły: koty, kury, szczury, ślimaki, pająki, patyczaki, węże, świnki morskie, chomiki i myszy. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska zwierzętom, poznać ich zwyczaje, porozmawiać z ich właścicielami. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, wzbudziła wiele emocji wśród uczniów i rodziców.
Dziękujemy Radzie Rodziców, firmie Josera i Radiu Super Nova za upominki dla wszystkich uczestników!
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w naszej akcjii przygotowanie pięknych plakatów na temat swoich podopiecznych.
Opiekunowie SU
K.Cekała & J.Kulza
Sukces uczennic z klasy 2c
„Najpiękniejsze oblicza Ziemi” to konkurs, który został zorganizowany przez wrocławski klub „Anima”– w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej, popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu.
Dwie uczennice z klasy 2c: Zofia Wiater i Lila Wilk zdobyły wyróżnienia i uczestniczyły w uroczystym wernisażu, podczas którego wręczono im nagrody i dyplomy.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Patrycja Niemier - wychowawczyni
Życzenia Wielkanocne
Debata Filozoficzna
Osoby uczące się w naszej szkole wybrały się 04.04.2023 r. z panią Gabrielą Budziszewską do galerii Dizajn BWA Wrocław, gdzie wzięły udział w debacie filozoficznej poprowadzonej przez pana Sebastiana Wachowiaka.Debata była zatytułowana Zrywając pajęczynę zależności... Ucieczka. Dotyczyła odczuwanego niekiedy przez nas stanu, w których chcemy uciec gdzieś daleko, pozostawiając za sobą dotychczasowe życie, ludzi i miejsca. Bywa, że nie chcemy się już starać, nie chcemy walczyć, wolimy odpuścić, zrezygnować z ambicji naszych i bliskich nam osób, które czegoś od nas oczekują. Bardzo dużą część debaty poświęcono zagadnieniu czasu wolnego i temu, czym on w dzisiejszym świecie jest.Nasze osoby uczące się były bardzo aktywne i wyróżniały się na tle innych szkół. Zrobiły duże wrażenie na dorosłych obecnych na debacie. Samą dyskusję poprzedziło kuratorskie oprowadzenie po aktualnej wystawie w galerii Dizajn. Wystawa dotyczy czasu wolnego spędzanego przez pracowników Pafawagu w czasach jego istnienia w naszym mieście.Reprezentowały nas następujące osoby:Emil CzajaBartosz GrzesikAntoni CekałaJakub LitwinMark RiabukhaJan WójcikKrzysztof FortunaPiotr KąsielWiktor MusiałLena MierzwaMaja ZygadłoMonika Izworska
Pokaz Talentów
- 3
Dnia 21.03 w Szkole Podstawowej nr 3 przeprowadzono Szkolną Galę Talentów dzieci z klas 1-3. Świętowaliśmy w ten sposób Pierwszy Dzień Wiosny. Prezentacja uczestników została podzielona na dwie części. Rano zaprezentowały się dzieci z pierwszej zmiany, po południu z drugiej.
Uczniowie prezentowali: śpiew, grę na instrumentach: pianinie, skrzypcach, taniec: hip – hop, polkę, pokazy sztuk walki: taekwondo, judo, karate, pokazy akrobatyczne, pokaz magii, pokaz karciany i malarski.
Dwoje uczniów wystąpiło z prezentacją dotyczącą ich pasji i talentów: wspinaczka oraz wędkarstwo.
Na tablicach przy patio zostały zaprezentowane prace plastyczne.
Podczas tej wyjątkowej imprezy panowała miła i radosna atmosfera. Publiczność włączyła się do wspólnej zabawy i gromkimi brawami nagradzała uczestników.
Poziom występów był bardzo wysoki. Pokaz talentów to wspaniała okazja do zaprezentowania swoich talentów na forum szkoły. Z dumą będziemy dalej prezentować pokazy młodych artystów.
Gratulujemy talentu i odwagi.
Beata Krytkowska, Patrycja Niemier – opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego.
Warsztaty Wielkanocne w MDK Fabryczna
Polecamy Państwa uwadze nieodpłatne Warsztaty Wielkanocne w MDK Fabryczna. Odbędą się w przerwie świąteczno wiosennej w dniach: 6, 7 kwietnia 2023.
Warsztaty oddechowe
- 2
W lutym i marcu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach oddechowych. Nasi najmłodsi dowiedzieli się dlaczego nos jest „superbohaterem” i jakie ma moce oraz jak powinien wyglądać prawidłowy oddech i dlaczego jest tak ważny dla naszego organizmu. Tę wiedzę połączyliśmy z różnymi ćwiczeniami, które dostarczyły nam wiele uśmiechu i radości. Między 13 a 17 marca nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności, który był bardzo dobrym uzupełnieniem i kontynuacją naszych zajęć. Cieszymy się, że dzieci tak chętnie wzięły udział w naszych akcjach!
„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”
- 1
Pierwszy dzień wiosny to okazja do wspólnej zabawy i rywalizacji klas. Pięknie wystrojeni w wiosenne dodatki, przygotowywaliśmy się tego dnia do konkursów. Już od rana uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach np. z rozwiązywaniem śmiesznych zagadek, układaniem puzzli, recytowaniem wierszy oraz śpiewaniem piosenek przygotowywanych przez klasy. Śmiechom i okrzykom dopingujących klas nie było końca. Uczczony został również dzień wagarowicza, tańcami na hali sportowej. Wszyscy świetnie się bawili, a my widzimy się już za rok.
SU i SKW
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie