• Biblioteka

• Biblioteka znajduje się na parterze szkoły i zajmuje dwa przestronne i nowocześnie urządzone pomieszczenia — wypożyczalnię i czytelnię. Posiada bogaty księgozbiór — literaturę piękną i popularnonaukową. Ponadto znajdują się tu czasopisma dla uczniów i nauczycieli oraz zbiory specjalne. Czytelnia wyposażona jest w komputery z łączem internetowym. Warsztatem informacyjnym biblioteki są encyklopedie, słowniki, katalogi i kartoteki. Nasza biblioteka jest miejscem przyjaznym, sprzyjającym nauce i relaksowi i dlatego chętnie odwiedzają ją czytelnicy.

745 - 1630

W czytelni odbywają się zajęcia dydaktyczne wynikające z harmonogramu. Do korzystania z księgozbioru podręcznego oraz ICIM zachęcamy po ustaleniu z nauczycielem bibliotekarzem.

• Zasoby

• Biblioteka posiada około 23 000 książek. Są to:

• wydawnictwa informacji bezpośredniej,
        • encyklopedie ogóle i specjalne,
        • słowniki językowe i rzeczowe,
        • leksykony,
        • poradniki,
        • przewodniki,
        • atlasy,
        • wydawnictwa albumowe,
        • lektury obowiązkowe i uzupełniające dla klas 1–8,
        • literatura piękna polska i obca,
        • literatura popularnonaukowa.|

Oprócz książek w bibliotece można skorzystać z czasopism dla uczniów i nauczycieli oraz zbiorów specjalnych — płyt CD, DVD z lekturami i filmami dydaktycznymi i programów multimedialnych.