• Kolejny sukces w 2c

• Uczennica klasy 2c – Zofia Wiater zdobyła II miejsce na Festiwalu tańca „Roztańczony Wrocław” przedstawiając układ Hip-Hop.

Celem festiwalu była popularyzacja tańca jako formy aktywnego wypoczynku,  konfrontacje umiejętności tanecznych , rozbudzanie potrzeb tanecznych wśród dzieci , propagowanie idei wspierania uzdolnień w ramach programu „Szkoła odkrywców talentów”.

Gratuluje i życzę wielu kolejnych sukcesów!

Wychowawczyni – Patrycja Niemier

• Sukces uczennicy IIc

• Instytut Fizyki Jądrowej PAN ogłosił ogólnopolski konkurs  Plastycznoprojektowy z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, którego motywem przewodnim była „Nauka dla Ochrony Rzek, Mórz i Oceanów”.

Uczennica klasy 2c – Zofia Wiater zajęła I miejsce w kategorii klas 1-3. To ogromny sukces!

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Wychowawczyni – Patrycja Niemier

• PAINT A WORD - SPRING EDITION

PAINT A WORD - SPRING EDITIONI

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie wybranego słowa związanego z wiosną lub świętami Wielkanocnymi w języku angielskim.

Główne cele konkursu:

1. Zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego.

2. Wzbogacanie i utrwalanie słownictwa.

3. Ukazywanie nowych możliwości nauki i sposobów zapamiętywania słówek.

4. Kształcenie świadomości językowej.

5. Odkrywanie i promowanie talentów plastycznych.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

Miejsce I - Julia Grzyb i Agata Kaczmarek SP 46
            Miejsce II - Martyna Wojciechowska SP 38
                             Kalina Obolewicz SP 46

Miejsce III - Laura Bobryk SP 44
                               Karolina Pacyna SP 27

Wyróżnienia: Zofia Wiater SP3
                                Franciszek Cogiel SP3

Klasy IV-VIII

I miejsce Igor Głuchowski kl VIII c SP83 Wrocław

II miejsce Nadia Niepsz kl Va SP 83 Wrocław

III miejsce Daria Sapiołka kl 8a SP 44 Wrocław

Gartulujemy!

Oodbiorze nagród i dyplomów poinformujemy nauczycieli prowadzących w mailu

• Wystawa Zwierząt w czasie Dnia Otwartego

• W dniu 04 marca w naszej szkole po raz kolejny odbyła się –„Wystawa zwierząt.  Na szkolnym korytarzu zagościły: koty, kury, szczury, ślimaki, pająki, patyczaki, węże, świnki morskie, chomiki i myszy. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska zwierzętom, poznać ich zwyczaje, porozmawiać z ich właścicielami. Wystawa cieszyła  się bardzo dużym zainteresowaniem, wzbudziła wiele emocji wśród uczniów i rodziców.

Dziękujemy Radzie Rodziców, firmie Josera i Radiu Super Nova za upominki  dla wszystkich uczestników!

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w naszej akcjii przygotowanie pięknych plakatów na temat swoich podopiecznych.

K.Cekała & J.Kulza

• Sukces uczennic z klasy 2c

• „Najpiękniejsze oblicza Ziemi” to konkurs, który został zorganizowany przez wrocławski klub „Anima”– w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej, popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu.

Dwie uczennice z klasy 2c: Zofia Wiater i Lila Wilk zdobyły wyróżnienia i uczestniczyły w uroczystym wernisażu, podczas którego wręczono im nagrody i dyplomy.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Patrycja Niemier - wychowawczyni

• Debata Filozoficzna

• Osoby uczące się w naszej szkole wybrały się 04.04.2023 r. z panią Gabrielą Budziszewską do galerii Dizajn BWA Wrocław, gdzie wzięły udział w debacie filozoficznej poprowadzonej przez pana Sebastiana Wachowiaka.Debata była zatytułowana Zrywając pajęczynę zależności... Ucieczka. Dotyczyła odczuwanego niekiedy przez nas stanu, w których chcemy uciec gdzieś daleko, pozostawiając za sobą dotychczasowe życie, ludzi i miejsca. Bywa, że nie chcemy się już starać, nie chcemy walczyć, wolimy odpuścić, zrezygnować z ambicji naszych i bliskich nam osób, które czegoś od nas oczekują. Bardzo dużą część debaty poświęcono zagadnieniu czasu wolnego i temu, czym on w dzisiejszym świecie jest.Nasze osoby uczące się były bardzo aktywne i wyróżniały się na tle innych szkół. Zrobiły duże wrażenie na dorosłych obecnych na debacie. Samą dyskusję poprzedziło kuratorskie oprowadzenie po aktualnej wystawie w galerii Dizajn. Wystawa dotyczy czasu wolnego spędzanego przez pracowników Pafawagu w czasach jego istnienia w naszym mieście.Reprezentowały nas następujące osoby:Emil CzajaBartosz GrzesikAntoni CekałaJakub LitwinMark RiabukhaJan WójcikKrzysztof FortunaPiotr KąsielWiktor MusiałLena MierzwaMaja ZygadłoMonika Izworska