• Debata Filozoficzna

• Ukryci w swoich ciepłych mieszkaniach lub spacerujący po betonowych centrach naszych miast, zaadaptowani do życia w hałasie, czyści i ucywilizowani. Czy tęsknimy do dzikości, zmysłowego otwarcia na naturalne bodźce, do trudu i przyjemności przebywania na zewnątrz pośród drzew, traw, miękkiej ściółki lub obślizgłego błota? Czy w ogóle brakuje nam natury? Czy dziś jest nam trudniej jej doświadczać? Jak wielu z nas zna zapach, dźwięk i dotykowe wrażenie przesypującej się przez palce gleby? Jak dziś w toku zmian cywilizacyjnych i klimatycznych możemy odzyskać te wrażenia? W jaki sposób możemy rekultywować tereny przyrodnicze? Czyje to zadanie? Czy tego potrzebujemy i czy jest to potrzeba pilna?

Osoby z klas VII i VIII uczące się w naszej szkole wzięły udział w wydarzeniu pod nazwą: "Melancholia gleby. Czy brakuje nam natury?." To międzyszkolna młodzieżowa debata filozoficzna, której gospodarzem była Palmiarnia BWA Wrocław Główny.

Debatę poprowadził nauczyciel etyki w naszej szkole, Sebastian Wachowiak. Debatę poprzedziła prelekcja Katarzyny Roj oraz krótki warsztat uważności zmysłowej.

Debata odbyła się dzięki gościnności i życzliwości BWA Wrocław i w ramach projektu Odrodzenie gleby (Soil Rebirth), wpisującego się w szerszy zakres działań Laboratorium badań nad szczęściem. Życie po komfortocenie: https://liblink.pl/cPpbOy46e3

• Finał WOŚP

• Płuca Po Pandemii

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 28.01.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w corocznej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Naszym celem było wspieranie WOŚP poprzez zbieranie funduszy na cele medyczne. Uczniowie zaangażowali się w zbiórkę środków finansowych na terenie szkoły i poza nią. Zespół wolontariuszy, składających się z różnych klas, pełnił dyżur przy puszkach, zachęcając uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły do wsparcia akcji. Uczniowie również uczestniczyli 28 stycznia już po raz kolejny w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie w Rynku i pobliskich uliczkach kwestowali i informowali  o celach zbiórki, zachęcając spacerujące osoby do hojnych datków. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, udało się zebrać znaczną kwotę, która została przekazana na cele medyczne związane z ratowaniem życia i zdrowia dzieci i dorosłych.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich opiekunom za pomoc i wsparcie.

Opiekunowie SKW: K. Cekała i J. Kulza

• Koncert dla Marcina

• W dniu 28.01.2024 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej, po którym odbędzie się zbiórka pieniędzy na rehabilitację oraz środki opieki dla naszego absolwenta Marcina Kaczyńskiego.

Więcej informacji na temat koncertu znajduję się na plakacie w załączniku.Informacje o Marcinie można przeczytać pod linkiem:https://liblink.pl/xXHp9C2eBO

• SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO rok szkolny 2023/2024

• SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

rok szkolny 2023/2024

Dnia 30 listopada 2023 r. w naszej szkole, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem : „Podróże małe i duże”. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów były: p. Kamila Tarczyńska-Zychowicz (koordynator konkursu) i p. Joanna Głuszuk.

Celem konkursu było:

• propagowanie piękna poezji,
            • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności           recytatorskich,
            • rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,
            • upowszechnianie kultury języka,
            • aktywizowanie miłośników poezji.

W konkursie wzięło udział 27 recytatorów z kl. 1-3. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Ocenie podlegały :

•  dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika,
            •  interpretacja utworu,
            •  dykcja, modulacja, tempo mówienia,

ogólny wyraz artystyczny.

• Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiaday Młodzieży w Szachach.

• ​​​​​​

13 grudnia 2023 r. odbył się Dolnośląski Finał w Szachach

Uczniowie z klasy 7d

Kinga Bastrzyk, Ryszard Bogacz, Bartosz Grot, Szymon Żyto,

po grze na bardzo wysokim poziomie i walce do ostatniej rozgrywki

zostali wicemistrzami Dolnego Śląska.

Kinga Bastrzyk i Bartek Grot zostali wyróżnieni za najlepszy wynik na swojej szachownicy.

Gratulujemy i czekamy na sukces w Mistrzostwach Polski.

• Szachowi Mistrzowie

• MISTRZOSTWA WROCŁAWIA

IGRZYSKA DZIECI, IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ,

LICEALIADA MŁODZIEŻY W SZACHACH

24 października 2023r.

Drużyna stanęła na podium i została trzecią, najlepszą drużyną we Wrocławiu, tym samym kwalifikując się do Dolnośląskiego Finału w Szachach.

Bartosz Grot wygrał wszystkie swoje mecze i został najlepszym zawodnikiem zawodów, w swojej kategorii wiekowej.