• Akcja charytatywna „Nasza Paka”

• 15 grudnia mieliśmy zaszczyt przekazać paczki dla dzieci do Caritasu podczas akcji "Nasza Paka". To wyjątkowe wydarzenie było owocem zaangażowania społeczności naszej szkoły rodziców, uczniów i nauczycieli. Dzięki hojności i dobroci wielu z Was udało się zgromadzić dużo niezbędnych przedmiotów i prezentów dla najmłodszych potrzebujących. Mam nadzieję, że te drobne gesty sprawią radość i uśmiech na twarzach dzieci, dodając ciepła i nadziei w tym okresie świątecznym. To niewątpliwie był jeden z wielu moment solidarności i wspólnoty. Dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie życząc wielu radości w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę.

Opiekunowie SKW

Katarzyna Cekała, Joanna Kulza

• Obóz klas uniwersyteckich w Krzyżowej w dniach od 10.12.23 do 14.12.23

• Słońce właśnie wschodzi nad krainą pełną historii i nowoczesności. Tutaj, w urokliwym miejscu Krzyżowej, spotkała się grupa młodych entuzjastów informatyki, gotowa na nowe wyzwania. Każdego ranka, gdy pierwsze promienie słońca oświetlały nasze okna, rozpoczynaliśmy dzień od intensywnych zajęć. Nasze codzienne rutyny zaczynały się od inspirujących wykładów prowadzonych przez wiodących specjalistów z dziedziny informatyki. Od głębokich dyskusji na temat sztucznej inteligencji po rozwiązywaniu zadań przygotowujących do OMJ z informatyki, każdy z nas mógł poszerzyć swoją wiedzę i spojrzeć na świat z nowej perspektywy. W przerwach między zajęciami mieliśmy okazję zwiedzać okoliczne miejsca o historycznym znaczeniu. Pałac w Krzyżowej stał się naszym miejscem inspiracji, gdzie historia Europy łączyła się z naszą współczesnością. Dla nas, młodych adeptów informatyki, widok tego połączenia był niezwykle inspirujący. Wieczory spędzaliśmy na dyskusjach, gdzie wymienialiśmy się pomysłami na rozwiązanie zadania, dyskutowaliśmy o przyszłości technologii oraz świętowaliśmy nasze codzienne osiągnięcia. Były to chwile pełne entuzjazmu i pozytywnej energii, które zawsze będą miały swoje miejsce w naszych wspomnieniach. Na koniec obozu nasi wykładowcy i nauczyciele docenili osiągnięcia  tych najlepszych  wyczytując liczbę zdobytych punktów. To było nasze pożegnanie z Krzyżową, gdzie mogliśmy podzielić się naszą pasją z innymi uczestnikami oraz ukoronować nasz intensywny czas pracy słodkim poczęstunkiem. Tygodniowe doświadczenia w Krzyżowej nie tylko wzbogaciły naszą wiedzę informatyczną, ale również uświadomiły nam, jak ważna jest historia. To magiczne miejsce na ziemi, gdzie historii przeszłości spotyka się z innowacyjną przyszłością. Pamiętamy nasze wspólne przygody w Krzyżowej jako niezapomniane chwile, które zainspirowały nas do tworzenia, poznawania i eksploracji nowych ścieżek w nieskończonej przestrzeni informatyki. To nie tylko był obóz, to była podróż ku nowym horyzontom w świecie technologii.

Uczniowie klasy 7d i 8 d

z opiekunami: p. Kasią i p. Gabrysią

• Kiermasz Bożonarodzeniowy

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Siódmego grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, który przyciągnął liczne grono rodziców, uczniów i nauczycieli. Atmosfera była radosna i pełna świątecznego nastroju. Kiermasz Bożonarodzeniowy okazał się doskonałą okazją do zakupu wyjątkowych prezentów świątecznych, ale także do wspólnego spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze. Wydarzenie to było prawdziwym sukcesem. Dziękujemy Radzie Rodziców, rodzicom, uczniom, dyrekcji i nauczycielom którzy przyczynili się do jego organizacji i sprawili, że było to wyjątkowe świąteczne wydarzenie w murach naszej szkoły. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na zakup prezentów świątecznych dla podopiecznych rodzinnych domów dziecka „ Aniołkowe Granie”.

Koordynatorzy akcji:

Katarzyna Cekała, Joanna Kulza

• Wizyta Św. Mikołaja i Prawa Dziecka

6 grudnia, gdy wszyscy przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia, naszą szkołę odwiedził przybywając z dalekiej krainy Szanowny Gość – sam Święty Mikołaj. Jego przybycie wzbudziło wiele radości, szczególnie wśród młodszych klas, które z niecierpliwością czekały na tę wyjątkową wizytę.

Mikołaj opowiadał nam o swojej podróży, o małych pomocnikach elfach oraz o tym, jak przygotowuje prezenty dla wszystkich dzieci na całym świecie. Jednak zanim przystąpił do rozdawania słodkich upominków, postanowił poruszyć ważny temat – Prawa Dziecka. I tak o naszych prawach przypomnieli nam uczniowie klas starszych w przygotowanym przez nich apelu. Wszyscy słuchali i oglądali uważnie całe przedstawienie, a ich oczy świeciły się z zainteresowaniem. Antek z Yaną kontynuowali te prawa, przypominając nam, że wspólnym obowiązkiem dorosłych jest dbanie o prawa każdego dziecka oraz stworzenie świata, w którym mogą one rosnąć, uczyć się i być szczęśliwe.

Po zakończonej rozmowie rozdał nam upominki i cukierki oraz karteczki z zapisanymi prawami dziecka. Dzieci otrzymały prezenty, które rozweselały ich serca, ale także przypominały o ich prawach. Święty Mikołaj odjechał z obietnicą, że wróci za rok, ale zostawił po sobie coś więcej. Zostawił po sobie świadomość, że każde dziecko ma swoje prawa, które warto pielęgnować.

K. Cekała, J. Kulza, E. Jaskuła