•  

           

         

        Laboratoria przyszłości – charakterystyka programu


        Źródło finansowania

        Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

        Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

         

        Opis programu

        W ramach programu „Laboratoria przyszłości” wsparcie zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

         

        Środki finansowe otrzymane w ramach programu

        Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrocławiu w ramach programu „Laboratoria przyszłości” otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 231 300,00 zł.

         

        Informacja o zakupionym sprzęcie w ramach programu

        https://res.cdn.office.net/assets/mail/file-icon/png/pdf_16x16.pngLista zakupionych w 2021 r. elementów wyposażenia.pdf

        Zakupione wyposażenie jest wykorzystywane do realizacji podstawy programowej w obu etapach edukacyjnych z uwzględnieniem zaspokojenia dydaktycznych potrzeb uczniów w oparciu o wszechstronny dobór treści oraz metod i najnowocześniejszych środków dydaktycznych na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz kółkach zainteresowań. Nowoczesne pomoce dydaktyczne służą budowaniu u uczniów kompetencji przyszłości w dziedzinach związanych z szeroko pojętą nauką, technologią, inżynierią, sztuką oraz matematyką. Korzystanie z wyposażenia zakupionego w ramach projektu sprzyja budowaniu kreatywności i umiejętności technicznych wśród uczniów oraz podnosi atrakcyjność zajęć i pozwala na praktyczne zdobywanie wiedzy w sposób innowacyjny i interdyscyplinarny.

         

        Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrocławiu, w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, pozostałe 40 % przyznanych środków przeznaczyła na zakup dodatkowego wyposażenia
        z katalogu programu Laboratoria Przyszłości.

         

        Lista zakupionych w 2022 r. elementów wyposażenia

         

        Zakupione wyposażenie i pomoce pozwolą uczniom rozwijać zainteresowania w ramach różnych zajęć edukacyjnych. Prowadzenie zajęć, wykorzystujących  nowoczesne technologie, jest odpowiedzią na aktualne potrzeby i zainteresowania uczniów oraz wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej

        Drukarki 3D, skaner 3D i gotowe do druku modele pozwolą uatrakcyjnić nie tylko lekcje informatyki, ale również geografii, biologii, chemii, fizyki i innych. 

        Narzędzia i urządzenia warsztatowe są wykorzystywane na lekcjach techniki i na pozalekcyjnych zajęciach dla uczniów, którzy chcą poznawać świat techniki i prac ręcznych. Będą oni piłować, przybijać oraz szyć na maszynie, robić na szydełku i haftować.

         

        W ramach programu szkoła została doposażona w sprzęt audio-wideo. Daje on nam zupełnie nowe możliwości przy utrwalaniu i prezentowaniu efektów naszej pracy. Przygotowując apele i uroczystości szkolne mamy do dyspozycji profesjonalne nagłośnienie, które bardzo ułatwia nam pracę, a specjalne oświetlenie sprawia, że występy i przedstawienia są jeszcze bardziej atrakcyjne. Sprzęt audio-wideo zostanie wykorzystany również na lekcjach muzyki, etyki i filozofii, w tym również w czasie wywiadów i debat filozoficznych. 

        Do dyspozycji uczniów klas I-III są zestawy klocków, roboty i drony. Połączone są one z silnikami, czujnikami i technologią Bluetooth, co  pozwala dzieciom rozpocząć przygodę z programowaniem oraz  rozwinąć wyobraźnię i logiczne myślenie. Wykorzystując sprzęt, uczniowie uczą się rozwiązywania problemów poprzez pokonywanie kolejnych etapów i dzielenie większych, trudniejszych zagadnień na mniejsze, łatwiejsze do rozwiązania 

        Kreatywne klocki są wykorzystywane na zajęciach w świetlicy szkolnej. Przez zabawę pomogą one młodszym uczniom wejść w świat kodowania, rozwiną ich  wyobraźnię, orientację przestrzenną i zdolności manualne.

         

         

         

  • Librus Synergia
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej