• Pokaz Talentów

          • Dnia 21.03 w Szkole Podstawowej nr 3 przeprowadzono Szkolną Galę Talentów dzieci z klas 1-3. Świętowaliśmy w ten sposób Pierwszy Dzień Wiosny. Prezentacja uczestników została podzielona na dwie części. Rano zaprezentowały się dzieci z pierwszej zmiany, po południu z drugiej.

            Uczniowie prezentowali: śpiew, grę na instrumentach: pianinie, skrzypcach, taniec: hip – hop, polkę, pokazy sztuk walki: taekwondo, judo, karate, pokazy akrobatyczne, pokaz magii, pokaz karciany i malarski.

            Dwoje uczniów wystąpiło z prezentacją dotyczącą ich pasji i talentów: wspinaczka oraz wędkarstwo.

            Na tablicach przy patio zostały zaprezentowane prace plastyczne.

            Podczas tej wyjątkowej imprezy panowała miła i radosna atmosfera. Publiczność włączyła się do wspólnej zabawy i gromkimi brawami nagradzała uczestników.

            Poziom występów był bardzo wysoki. Pokaz talentów to wspaniała okazja do zaprezentowania swoich talentów na forum szkoły. Z dumą będziemy dalej prezentować pokazy młodych artystów.

             

            Gratulujemy talentu i odwagi.

            Beata Krytkowska, Patrycja Niemier – opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego.

             

          • Warsztaty oddechowe

          • W lutym i marcu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach oddechowych. Nasi najmłodsi dowiedzieli się dlaczego nos jest „superbohaterem” i jakie ma moce oraz jak powinien wyglądać prawidłowy oddech i dlaczego jest tak ważny dla naszego organizmu. Tę wiedzę połączyliśmy z różnymi ćwiczeniami, które dostarczyły nam wiele uśmiechu i radości. Między 13 a 17 marca nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności, który był bardzo dobrym uzupełnieniem i kontynuacją naszych zajęć. Cieszymy się, że dzieci tak chętnie wzięły udział w naszych akcjach!

          • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”

          • Pierwszy dzień wiosny to okazja do wspólnej zabawy i rywalizacji klas. Pięknie wystrojeni w wiosenne dodatki, przygotowywaliśmy się tego dnia do konkursów. Już od rana uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach np. z rozwiązywaniem śmiesznych zagadek, układaniem puzzli, recytowaniem wierszy oraz śpiewaniem piosenek przygotowywanych przez klasy. Śmiechom i okrzykom dopingujących klas nie było końca. Uczczony został również dzień wagarowicza, tańcami na hali sportowej. Wszyscy świetnie się bawili, a my widzimy się  już za rok.

            SU i SKW

          • Marcowe Konkursy Małego Samorządu Uczniowskiego

          • Mały Samorząd Uczniowski zorganizował w marcu dwa konkursy.

             

            Klasy pierwsze miały za zadanie przygotować „Strażnika Ciszy”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na problematykę hałasu w szkole i jego szkodliwości, rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci oraz rozwijanie uzdolnień i wrażliwości estetycznej dzieci, wyłanianie talentów. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali piękne prace.

            Miejsce I zajęli: Pola Ruchlewicz i Mikołaj Sierka

            Miejsce II zajęła: Alicja Radziszewska

            Miejsce III zajął Franciszek Cogiel

            Klasy II i III wzięły udział w konkursie „Moja mała ojczyzna”. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie dzieci na piękno naszej Ojczyzny, kształtowanie poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami oraz rozwijanie uzdolnień i wrażliwości estetycznej dzieci, wyłanianie talentów.

            Miejsce I zajęła Zosia Wiater

            Miejsce II zajęła Maja Suszyło

            Miejsce III zajął Kacper Ruchlewicz

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

             

            Opiekunki MSU

            Beata Krytkowska

            Patrycja Niemier

          • Zrób to MIGIEM

          • W ostatnim czasie grupa „Zrób to MIGIEM” z Liceum Ogólnokształcącego VI we Wrocławiu prowadziła warsztaty dla klas 1-3. Projekt działa w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” i edukuje o świecie osób Głuchych. Dziewczyny poprzez zabawę pokazały codzienność osób niesłyszących, ich kulturę, nawyki, jak się z nimi porozumieć oraz podstawy Języka Migowego. Dodatkowo uczniowie z warsztatów wynieśli alfabety Polskiego Języka Migowego od Fundacji FONIS, dzięki czemu będą mogli w domu poćwiczyć Migowy. Zachęcamy do śledzenia ich działań.

    • Librus Synergia
      • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej