• Zakończenie sezonu turnieju Volleymania 2021/2022

• W dniu 21.06 odbyło się zakończenie sezonu turnieju Volleymania 2021/2022.

Miło nam poinformować, że w kategorii dwójek chłopców Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w składzie uczniowie klasy 4C: Leon Góral, Aleksander Maciejewski, Mikołaj Zenderowski, Antoni Zamojski.

W kategorii trójek dziewcząt również Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w składzie uczennice klasy 5C i 6C - Amelia Kulik, Gabriela Mierzejewska, Nadia Wołowiec, Julia Kozubek.

W kategorii trójek chłopców zajęliśmy 5 miejsce w składzie uczniowie klasy 5C.

W kategorii czwórek dziewcząt zajęliśmy 4 miejsce, uczennice klasy 7D.

W kategorii czwórek chłopców zajęliśmy 6 miejsce, uczniowie klasy 7D.

W klasyfikacji generalnej szkół zarówno wśród dziewcząt i chłopców biorących udział w dziesiątej edycji projektu Volleymania zajęliśmy 3 miejsce.

Gratulujemy uczniom i trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• Dzień Pszczoły

• 20 maja - Dzień Pszczoły był ogłoszony w klasach 1-3 jako dzień bez mundurka. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły przebrane za pszczoły. Miło było oglądać wspaniałe pszczele kreacje: żółte, brązowe i czarne spódniczki, spodenki, bluzeczki, opaski z czułkami, kapelusiki
            i kokardy. Niektóre dzieci miały przypięte do ramion skrzydełka i  wyglądały w nich, jak prawdziwe pszczółki.

Zebrane podczas kiermaszu fundusze zostaną przeznaczone na zakup nasion, na szkolną rabatkę, mini ogródek, do którego chętnie będą przylatywać pszczoły oraz na zakup innych potrzebnych materiałów przyrodniczych.

Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie klas 1-3 napisali listy do pszczół w odpowiedzi na list pszczoły miodnej wzywającej dzieci na ratunek pszczołom, którym grozi wyginięcie oraz wykonali Lapbooki.

Pszczele święto wzbogaciła wystawa prac uczniów klas 1-3 wykonanych na szkolny konkurs plastyczno-techniczny pn.: Domki dla pszczół”. Dzieci mogły również zobaczyć fragment prawdziwego ula i prawdziwe plastry miodu przyniesione przez uczniów klas: 1b i 3b.

Świętowanie z pszczółkami Dnia Pszczoły, cieszyło się wielkim zainteresowaniem szkolnej społeczności. Przyniosło naszym podopiecznym wiele radości, wzbogaciło o nowe doświadczenia, a pamięć o pszczołach i pszczelich rarytasach na długo z nimi pozostanie.

Ten dzień był wyjątkowy za sprawą rodziców, którzy przygotowali niezwykle smaczne wypieki z dodatkiem miodu oraz za sprawą dzieci, które tak chętnie włączyły się w realizację zaproponowanych działań, za co wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Koordynatorki akcji: Beata Gołębiewska – Murdzek i Małgorzata Gwizdalska

• XXVIII Sejm Dzieci i Młodzieży

Uczennice naszej szkoły Daria i Amelia z klasy 8e wzięły udział w XXVIII Posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dziewczyny głosowały nad uchwałą upamiętnienia żołnierzy AK i NZS. Serdecznie im gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Katarzyna Cekała

• Pokaz Talentów

„Nie istnieje wielki talent

bez wielkiej siły woli„

Balzac

Dnia 1 czerwca w naszej szkole odbył się „Dzień Talentów”. Jest to wydarzenie, na które czekamy przez cały rok. To też okazja do zaprezentowania naszych uzdolnień i umiejętności, często  poprzedzonych ciężką pracą i wyrzeczeniami, a dla pozostałych powód do dobrej zabawy. Tak też było w tym roku. Pokazy naszych Artystów wzbudzały radość i zachwyt, czego dowodem były brawa publiczności, która doceniła talent i odwagę uczestników. Były to popisy akrobatyczne, taneczne, wokalne, aktorskie. Młodzi wykonawcy również grali na skrzypcach, trąbkach, gitarach i  keyboardzie. Szkolną galę prowadziły urodzone konferansjerki z klasy 8a Oliwia i Alicja.

Artystom gratulujemy. A tych, którym nie starczyło odwagi, by wystąpić w tegorocznej edycji Dzień Talentów, zapraszamy za rok. W tym dniu wspierały nas pani Ewa Jaskuła, Joanna Kulza i Katarzyna Cekała.

• Nagroda za realizację programu edukacji w ruchu

• Zostaliśmy nagrodzeni za realizację programu edukacji w ruchu Akademii Krokieta i Lamy!

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła znalazła się w ścisłym gronie trzydziestu Liderów Edukacji z całego Wrocławia!

Wśród nagród, jakie zostały nam przyznane jest m.in. wizyta Zespołu Akademii Krokieta i Lamy w naszej placówce, certyfikaty, czy zestaw małego sprzętu sportowego ze sklepu Decathlon!

Więcej szczegółów przekażemy wkrótce, a już teraz zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym została wyróżniona nasza placówka - https://www.facebook.com/watch/?v=1722425538097010

#AKiLWrocław #AKiL #edukacjawruchu