• Szkolny Konkurs Recytatorski

•     Dnia 12 stycznia 2023 r. w naszej szkole, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów były:         p. Kamila Tarczyńska-Zychowicz (koordynator konkursu) i p. Joanna Głuszuk.

Celem konkursu było:

• propagowanie piękna poezji,
            • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności           recytatorskich,
            • rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,
            • upowszechnianie kultury języka,
            • aktywizowanie miłośników poezji.

W konkursie wzięło udział 29 recytatorów z kl. I-III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Ocenie podlegały :

• dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika,
            • interpretacja utworu,
            • dykcja, modulacja, tempo mówienia,
            • ogólny wyraz artystyczny.

Wyłoniono następujących zwycięzców :

KLASA I

Wyróżnienia:  Kinga Małyszka III a

Joanna Pacyna III b

Wiktoria Pawłowska III b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy na apelu podsumowującym I semestr. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynator: Kamila Tarczyńska-Zychowicz

• Aniołkowe Granie

• Już po raz kolejny ruszyła akcja Aniołkowe Granie, która pomaga dzieciom z rodzin zastępczych. Nasza szkoła przygotowała drobne upominki spełniając marzenia dwóch chłopców - Bartosza i Sebastiana.

Opiekunowie SKW i SU

K. Cekała i J. Kulza

• Sukces uczennicy z klasy 2c

• Ogromnie miło mi poinformować, że uczennica klasy 2c - Zofia Wiater zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Bezpieczny uczeń w cyberświecie". Uważamy, że to niezwykle ważne, by przypominać jak prawidłowo poruszać się po internecie, by nie narażać siebie i innych na ryzykowne sytuacje w wirtualnym świecie. Ogromnie cieszymy się, że praca naszej uczennicy została doceniona i tak wysoko nagrodzona!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Patrycja Niemier -wychowawczyni klasy 2c

• Koncert Kolęd

• Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej Chór Tre Sta Cantando w dniu 22.01.2023 na godz. 19.00 do Kościoła pw. M. M. Kolbego we Wrocławiu przy ul. Horbaczewskiego 20.Koncert ma charakter charytatywny/ pomoc dla absolwenta naszej szkoły Marcina Kaczyńskiego, który w wyniku wypadku w 2016r. i paraliżu nie porusza kończynami.Po koncercie odbędzie się zbiórka pieniędzy na rehabilitację i środki opieki.

• Sprawozdanie z Finału Igrzysk Dzieci w minisiatkówce w kategorii “4” chłopców i dziewcząt, strefa Wrocław Zachód

• 10 stycznia 2023r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Finał Igrzysk Dzieci w minisiatkówce w kategorii “4” dziewcząt i chłopców, strefa Wrocław Zachód.

Naszą szkołę reprezentowały następujące dziewczęta: Cału Aleksandra, Janeczek Nikola, Kulik Amelia, Margol Malwina, Mierzejewska Gabriela, Sęga Hanna, Wołowiec Nadia (kl. 6c) oraz Kozubek Julia i Trzaskowska Kinga (7c). Dziewczyny wygrały swoje mecze i zajęły 1 miejsce (awans do dalszego etapu). Opiekę nad zespołem pełniła pani Paulina Nowacka.

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Bartkowiak Mateusz, Borzemski Franciszek, Chruszcz Mikołaj, Grynczel Konrad, Kalinowski Adam, Kozłowski Szymon, Szwec Arkadiusz, Rusek Adam, Tryk Michał i Zamorski Adam (wszyscy kl. 6c), którzy zajęli 3 miejsce (awans do dalszego etapu). Trenerem zespołu jest Kornel Czekaj.

Przebieg rozgrywek koordynował p. Kornel Czekaj i p. Agnieszka Lesz.

Uczniom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!