• Akademia Krokieta i Lamy

• W środę, 14 grudnia, przedstawiciele naszej placówki uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu realizacji programu Akademii Krokieta i Lamy we Wrocławiu. Jest nam niezmiernie miło pochwalić się, że nasza szkoła jest Liderem Edukacji w Ruchu i dumnie realizowała program Akademii. Odebraliśmy również oficjalne podziękowanie z rąk twórców AKiLa, przedstawicieli Urzędu Miejskiego Wrocławia, pani Kingi Pisching oraz przedstawicieli Centrum Kształcenia Zawodowego – Pani Dyrektor Anny Chołodeckiej. Dziękujemy!

Patrycja Niemier

Beata Gołębiewska - Murdzek

Kamila Tarczyńska – Zychowicz

Grażyna Sztandera

@AkademiaKrokietaiLamy
            #AKiL #edukacjawruchu #akademiakrokietailamy

• Podsumowanie zbiórki na rzecz Schroniska

• Dzieci i nauczyciele z naszej szkoły kochają zwierzęta! Jesienny i zimowy czas jest szczególnie ciężki dla tych, które nie mają swojego ciepłego domu. Na szczęście, dzięki wsparciu dzieci i rodziców udało się zebrać mnóstwo rzeczy! Do  wrocławskiego schroniska zostały zawiezione m. in.: karma sucha i mokra, koce, podkłady, zabawki oraz gadżety dla kochanych pupili. Z całego serca dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki!

Patrycja Niemier i Beata Krytkowska - MSU

Anna Orfin – kierownik świetlicy

• „Nasz patron Mariusz Zaruski i jego pasje”

•       Wystawa prac plastycznych w konkursie „Nasz patron Mariusz Zaruski i jego pasje” towarzyszyła nam w najważniejszych szkolnych uroczystościach w dniach 14 października 2022 podczas apelu z okazji 35-lecia nadania naszej szkole imienia Mariusza Zaruskiego roku oraz 10 listopada 2022 roku podczas uroczystego apelu z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dziś mamy zaszczyt ogłosić zwycięzców konkursu:

I miejsce zajęła       Malwina Margol z klasy 6c

II miejsce ex aequo zajęli:

Kacper Kwartnik z klasy 4a

Patrycja Banaś z klasy 6c

Tymon Mikita z klasy 7d

III miejsce zajęli ex aequo:

Oliwia Mocarska z klasy 3b

Zuzanna Bajak z klasy 4b

Maja Piotrowska z klasy 5b

Hanna Opalińska z klasy 6a

Mariia Kulyk z klasy 7d

Wyróżnieni:

Maja Piotrowska 5b

Zuzanna Bajak 4b

Szymon Śpiewak 7d

Ewa Kalina 4a

Filip Kraucz 6b

Stanisław Adamek 2c

Małgosia Mikołajczyk 7d

Sofia Tkach 6a

Lena Majka 1a

Alicja Radziszewska 1a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Wizyta długo oczekiwanego gościa

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,Święty Mikołaj chodzi po świecie.Dźwiga swój worek niezmordowanieI każde dziecko prezent dostanie.”

Wizyta długo oczekiwanego gościa…-Św. Mikołaj odwiedza Trojkę.

Dzisiaj do naszej szkoły przybył oczekiwany 365 dni św. Mikołaj.

Każdy uczeń otrzymała coś małego i słodkiego oraz miłe słowo.

Do zobaczenia za rok.

Dziękujemy Mikołajowi oraz Radzie Rodziców, którzy pomagali przygotować drobne upominki.

Uczniowie SU

• Obóz naukowy klas uniwersyteckich

•    Obóz naukowy dla klas informatycznych w roku szkolnym 2022/2023 odbył się w listopadzie.

W obozie brało udział 44 uczniów. Nasza przygoda rozpoczęła się 7 listopada o 8 rano kiedy wszyscy w dobrych humorach wyruszyliśmy na spotkanie przygodzie naukowej.

Po prawie trzech godzinach jazdy dotarliśmy do naszego celu w Pokrzywnej. Po rozlokowaniu w pokojach zaczęły się wykłady i programowanie. Wieczorem po kolacji rozmawialiśmy o wynikach naszych zadań. Rywalizacja w tym dniu była ogromna. Każdy z nas nie mógł tej nocy zasnąć. Kolejny dzień rozpoczął się o godzinie 8.30. Po śniadaniu i krótkim odpoczynku podzielenie na grupy zadaniowe wróciliśmy do rozwiazywania kolejnych zadań. O godzinie 12 następna konkurencja czyli Bóbr dla zalogowanych oraz spóźnialskich.

Nastąpiła chwila wytchnienia i razem z gronem pedagogicznym ruszyliśmy na wyczekiwany spacer do pobliskiego sklepu. Po drodze mijaliśmy starą kapliczkę, umieszczoną w stodole. Łowisko pstrąga i jesiotra, widok pobliskich gór zapierał dech w piersiach. Po łowach zakupowych dotarliśmy z  powrotem do naszej bazy noclegowej gdzie czekali na nas studenci z kolejna porcją zadań do zrobienia. Po kolacji - jeszcze kilka zadań. Mieliśmy również nocne oglądanie nieba przez Teleskop zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości.

Przedostatni dzień naszego  pobytu w Pokrzywnej rozpoczął się o 7.45 pobudką . Po śniadaniu mieliśmy pogadankę związaną z plagiatem i kopiowaniem zadań. Po rozmowie otrzymaliśmy kontest do rozwiązania. Zobaczymy kto będzie pierwszy w rankingu. Po obiedzie wyruszyliśmy na półtora godzinny spacer. Pogoda nam dopisywała, las i pobliska Kopia Biskupia pokryte były kolorami przepięknych jesiennych liści. Jesień w górach jest piękna. Wieczorem doklepujemy zadania i o 23 cisza nocna.

Ostatnia noc obozu minęła w miarę spokojnie, zmęczeni szybko zasnęliśmy. To ostatnie godziny pobytu w Pokrzywnej, sprzątamy pokoje, pakujemy się, jeszcze tylko kilka zadań. Nagrody rozdane, ostatnie rozmowy z kolegami i koleżankami ze szkoły 76 i szczęśliwi wracamy do domu. Do zobaczenia za rok!

Uczniowie klasy 7 i 8

• Drzewko życzeń i pozdrowień.

• W naszej szkole wyrosło drzewko życzliwości, główną ideą Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada jest uzmysłowienie i przypomnienie o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania dobrych relacji miedzy ludźmi. Szkole przed tym dniem na holu szkolnym „ wyrosło Drzewko”, na którym każdy uczeń mógł zamieścić swoje dobre słowo lub pozdrowienia dla bliskiej mu osoby.

Opiekunowie SUKatarzyna Cekała  Joanna Kulza

• Akademia Krokieta i Lamy

• SP3 Liderem Edukacji w Ruchu!

W ramach wyróżnienia odwiedzili nas przedstawiciele „Akademii Krokieta i Lamy”, którzy przeprowadzili zajęcia w trzech klasach. Klasa 1c, 2c oraz 3b miały okazję osobiście poznać twórców tej wspaniałej platformy edukacyjnej i świetnie się przy tym bawili! Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety i mnóstwo pozytywnej energii do dalszych działań. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

Koordynator projektu:

Patrycja Niemier