• Wielki sukces naszych uczniów

          • Wielki sukces naszych uczniów! Wspaniałe wyniki naszych drużyn w konkursie międzynarodowym NABOJ JUNIOR. Naboj Junior to drużynowe zawody matematyczno-fizyczne, wymagające innowacyjnego i logicznego myślenia. 

            Sukcesy naszych reprezentantów:
            Grupa 1. w składzie: Monika Izworska, Szymon Czapliński, Piotr Lecyk i Szymon Tkocz zajęli:
            1 miejsce we Wrocławiu,
            2 miejsce w Polsce (ze 144 grup biorących udział),
            23 miejsce międzynarodowo( z 1417 grup biorących udział).


            Grupa 2. w składzie: Szymon Jelonkiewicz, Maria Warachim, Stanisław Mojka i Michał Sawicki zajęli:
            10 miejsce we Wrocławiu
            23 miejsce w Polsce ( na 144 grup biorących udział)
            142 miejsce międzynarodowo z 1417 grup biorących udział w zawodach.

            Gratulujemy i rozpiera nas duma! 

            Koordynator konkursu
            Justyna Łatka

          • Szkolne święto plonów - jesień 2022

          • Koniec lata to czas, kiedy rolnicy, ogrodnicy i działkowcy zbierają plony całorocznej pracy. Zwieńczeniem ich trudu są dożynki - świętowanie  połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, mocno osadzone w polskiej tradycji , promujące szacunek do pracy i chleba, do tego co dobre, bo polskie.        

            Zainspirowani tematem, postanowiliśmy przyłączyć się do tradycyjnego narodowego świętowania i zorganizować  w klasach 1-3. Szkolne święto plonów, czyli święto marchewki, buraka, jabłka, ziemniaka.          

            Żeby podkreślić charakter szkolnych dożynek, dzień 28 października ogłosiliśmy dniem bez szkolnego mundurka, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzieci przyszły do szkoły w barwach jesiennych warzyw i  owoców, w klasach wykonały emblematy i opaski z marchewką, burakiem, ziemniakiem, które z dumą nosiły na głowach. Na szkolnych korytarzach zrobiło się wesoło i kolorowo. Mogliśmy podziwiać piękne marcheweczki, przystojne jabłuszka czy oryginalne ziemniaki. Dzieciaki wyglądały naprawdę cudnie!    Podczas zajęć w klasach tego dnia dzieci zapoznały  się z regionalnymi tradycjami i obrzędami związanymi z polskim świętem plonów, odbyły się pogadanki i rozmowy o  pracy rolnika, sadownika, ogrodnika i jej znaczeniu , czyli doradztwo zawodowe na wczesnym etapie edukacji.          

            Korzystając  z zainteresowania uczniów zapachami i smakami jesiennych warzyw,i owoców, uczyniliśmy też ważny krok w stronę zdrowego stylu życia przeprowadzając wśród uczniów akcję promującą zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną.            

            Na koniec odbyła się wspólna biesiada, czyli to, co nasze dzieciaki uwielbiają najbardziej. Poprzedziły ją warsztaty kulinarne. Ich efektem były pyszne kanapki z warzywami, sałatki warzywne i owocowe, które odsłoniły kulinarne zdolności i kreatywność naszych uczniów. Potem nastąpiła degustacja wszystkich smakołyków, również tych  przyniesionych przez dzieci z domu. Na stołach królowały potrawy, których składnikami były jabłka, marchewki, ziemniaki. Nie brakowało pysznych szarlotek i ciast marchewkowych oraz chleba upieczonego przez rodziców.        

            Tegoroczne dożynki przyniosły nam mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnych emocji, a jesienne świętowanie na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich, którzy z niecierpliwością będą czekali na kolejne szkolne wydarzenie!

            Organizatorzy:p. Beata Gołębiewska - Murdzek p. Małgorzata Gwizdalska

          • Turniej szachowy

          •  

            Uczniowie klasy 8G 21.11.2022 brali udział w Szachowych Mistrzostwach Wrocławia. Drużyna w składzie: Aleksandra Pawicka, Szymon Czapliński, Piotr Lecyk i Marcin Osiński w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdobyli 4. miejsce. Gratulujemy!

          • Święto Niepodległości - apel klas I-III

          • Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej SP 3 odbył się uroczysty apel klas 1-3 z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Uczniowie klasy 3a pod kierunkiem wychowawcy p. Kamili Tarczyńskiej- Zychowicz wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, które podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne- począwszy od Hymnu Polski  "Mazurek Dąbrowskiego", aż do wspólnie zaśpiewanej piosenki pt.:  "Co to jest niepodległość". Na koniec wszyscy uczniowie wspólnie wyrecytowali  "Katechizm polskiego dziecka". Mali artyści  zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności. Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii.

          • IX Szkolny Konkurs Kaligraficzny  dla klas II i III

          • W dniu 8 listopada 2022r.odbył się IX Szkolny Konkurs Kaligraficzny  dla klas II i III.

            Przesłaniem i istotą konkursu było wspieranie rozwoju umiejętności pięknego pisania. Uczestnicząc w konkursie uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności piśmiennicze, a sam konkurs był dla nich przygodą z kaligrafią, doskonałą zabawą z piórem w ręku, podczas której mogli się przekonać o wyższości odręcznego pisania nad komputerowym.

            Do konkursu przystąpili uczniowie, którzy, drogą eliminacji wewnątrzklasowych, otrzymali miano najładniej piszących. Każdą klasę reprezentowało czworo najładniej kaligraficznie piszących uczniów.
            Zadaniem uczniów było przepisanie tekstu na temat: „Droga do zdrowia”, piórem na kartce zeszytu w trzy linie. Kolor atramentu i szerokość stalówki była dowolna. Obowiązywał zakaz używania korektora. Przystępując do konkursu uczniowie wykazali się cierpliwością, starannością, przywiązaniem uwagi do detali oraz lepszą koncentracją uwagi na wykonywanym zadaniu. Oprócz pięknego pisania, uczniowie w dowolny sposób ozdobili rysunek dziecka (praca plastyczna).

            Dzieciom bardzo podobał się konkurs, były uśmiechnięte i zadowolone.  Podczas konkursu panowała swobodna atmosfera, zwłaszcza po części spokojnej, czyli pisania.

            Wszystkie konkursowe prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej - na I piętrze szkoły, gdzie kaligraficzne zmagania mogli podziwiać koleżanki, koledzy, nauczyciele, rodzice uczniów oraz odwiedzający szkołę goście.

             

            Cele  konkursu:
            - rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród najmłodszych uczniów
            - rozwijanie umiejętności posługiwania się piórem
            - promowanie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, estetycznego pisma
            - uwrażliwiania na piękno pisma odręcznego

            - kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju
            - odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów

            - rozbudzanie wrażliwości na piękno języka ojczystego

            - budzenie szacunku dla tradycji kaligrafii, która jest nie tylko sposobem przekazywania informacji i posiada walory estetyczne, ale kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego: jego pracowitość, zaangażowanie, trening i talent.

            - wzbogacanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.

             

            Kryteria oceny prac:
            - staranność i płynność pisma,
            - dopełnienie kształtów liter oraz ich połączeń,
            - jednolitość pochylenia tekstu bądź kroju pisma prostego,
            - utrzymywanie się w liniaturze,
            - poprawność odwzorowania tekstu,
            - poprawność graficzna, ortograficzna i interpunkcyjna,
            - czytelność pisma,
            - ogólne walory estetyczne pracy.

             

             Osoby odpowiedzialne za przygotowanie, przeprowadzenie konkursu oraz zorganizowanie wystawy pokonkursowej:

            1. p. Joanna Głuszuk
            2. p. Kamila Tarczyńska-Zychowicz

              Kamila Tarczyńska-Zychowicz
          • Pasowanie na Ucznia

          • Pasowanie na ucznia klasy I

            Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: pani Joanny Głuszuk, pani Marzeny Lesińskiej i pani Beaty Krytkowskiej przygotowywali się do uroczystego pasowania. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

            14 października 2022 r. panowała świąteczna atmosfera. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów klasy 1a, 1b, 1c, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego we Wrocławiu.

            O godzinie 9.00 przedstawiciele Małego Samorządu Szkolnego przywitali przybyłych gości: Pana Bartłomieja Ciążyńskiego - Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, Panią dyrektor Irenę Sienkiewicz-Szyperską, Panią wicedyrektor Grażynę Sztanderę, , nauczycieli, rodziców oraz uczniów z klasy III c. Szczególnie gorąco powitali bohaterów uroczystości – uczniów klas I, którzy zaprezentowali program artystyczny. Uczniowie pięknie zaśpiewali piosenki, pokazali swoje umiejętności recytatorskie oraz wykazali się wiedzą z różnych dziedzin. Tym samym udowodnili, że są gotowi, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej oraz do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

            Po ślubowaniu odbyło się pasowanie. Pani dyrektor pasowała każdego ucznia „wielkim ołówkiem”, co udokumentowane zostało przez zaproszonego fotografa. Zwieńczeniem uroczystości były życzenia od Samorządu Szkolnego oraz wręczenie upominków wykonanych przez uczniów klas III.

            Po tych wspaniałych występach dzieci udały się do klas, gdzie otrzymały upominki i dyplomy ufundowane przez rodziców.

            Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych dzieci, Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

            Zostaliście nowymi członkami, naszej szkolnej rodziny!

             

            Opracowała Joanna Głuszuk-wychowawczyni klasy 1c.

          • “Akademia pana Kleksa”

          • Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4c nie tylko tworzą prace pisemne, ale również mają okazję do twórczego działania. Jako podsumowanie pracy z lekturą “Akademia pana Kleksa”, dzieci wykonały kolaż, który przedstawiał głównego bohatera. Uczniowie pracowali samodzielnie lub w kilkuosobowych zespołach.

            Jak się okazało, najlepiej uczyć się przez zabawę. Oto wyniki naszych działań!

            Sylwia Mechel-Bielak

          • Ogarnij hejt

          • Drodzy Rodzice!

            W naszej szkole w ramach projektu Ogarnij hejt - odbyły się i będą odbywały nadal, spotkania klas 7 i 8. By rozszerzyć działanie Projektu - zaplanowane zostały także szkolenia dla rodziców i nauczycieli.

            Szkolenie on-line dla Rodziców odbędzie się 22 listopada o godz. 18.30-19.30. Link zostanie wysłany w wiadomości do rodzica przez Librus.

            Niżej przeczytacie Państwo o samym Projekcie, który patronatem honorowym objęło Ministerstwo Cyfryzacji:

            Instytut Lema i Uniqa połączyły siły przy projekcie Ogarnij Hejt, aby wspólnie zareagować na przybierające na sile zjawisko cyberprzemocy. Zgodnie z badaniami NASK aż 3 na 4 uczniówspotkało się z jakąś formą cyberprzemocy, a 1 na 3 nikomu o tym nie powiedział. Te liczby przekładają się na słabnącą z roku kondycję psychiczną nastolatków, a w najgorszych przypadkach także na coraz częstsze dramaty, jak np. depresje, samookaleczenia, czy próby samobójcze.Do udziału w tej edycji projektu zaprosiliśmy 30 szkół z całej Polski. Przeprowadzimy zajęcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Bo docieranie do każdej z grup jest tak samo ważne. Uczniowie muszą wiedzieć, jak radzić sobie z hejtem i jakie są lub mogą być konsekwencje ich działań w cyberprzestrzeni, a rodzice i nauczycieli muszą zdobywać wiedzę i narzędzia do rozwiązywania tych problemów.

          • Uroczyste Apele

          • W dniu 14 października w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 35 lecia nadania naszej szkole imienia Mariusza Zaruskiego.

            Apel organizowany był przez klasy 4B i 4C oraz nauczycieli: panią Ewę Jaskułę – wychowawcę klasy 4C,panią  Agnieszkę Fortunę – nauczyciela historii i pana Remigiusza Hambegera – wychowawcę klasy 4B

            Apel rozpoczynała prezentacja multimedialna dotycząca osoby wybitnej postaci naszego patrona, Mariusza Zaruskiego. Następnie Zespół muzyczny Zaruszczaki zaśpiewały pięknie piosenkę „Pod żaglami Zawiszy”. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli  życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz zaśpiewali piosenkę pt: „14 października”

            Uroczystościom towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów, w ramach konkursu szkolnego, dotyczących życia i zainteresowań Mariusza Zaruskiego.

          • Turniej Minisiatkówki Dziewcząt klas 5

          • W sobotę 29 października reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 wzięła udział w turnieju minisiatkówki dziewcząt klas 5 o Puchar Dyrerktora SP50. Naszą szkołę pod opieką trenera Marcin Murdzka reprezentowały dwa zespoły dziewcząt na co dzień   uczące sie w klasie sportowej 5C.

            Zespół SP3 I:

            - Marcelina Puńko

            - Maja Tabisz

            - Bianka Kaźmierczak

            - Milena Bartosz

            Zespół SP3 II:

            - Aniela Sady

            - Carolina Popovych

            - Lena Abramek

            - Anastazja Bożemój

             

            W turnieju udział wzięły zespoły z całej polski wśród których znalazły się drużyny:

            - Dwójka Zawiercie

            - Volley Poznań

            - Chełmiec Wałbrzych

            - Dwójka Milicz

            - UKS 9 Leszno

            - UKS Gminy Miękinia

            Nasza szkoła zajęła IX i XIV miejsce na 16 zgłoszonych ekip. Dziewczęta miały szansę pierwszy raz pokazania swoich umiejętności w grach trójkowych i ten debiut wypadł bardzo optymistycznie. Dziewczyny włożyły ogrom wysiłki i ambicji a walka była o każdą piłkę. 

             

            Ze sportowym pozdrowieniem

            Marcin Murdzek

    • Librus Synergia
      • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej