Ogólnopolski projekt w całości finansowany ze środków
        Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

W bieżącym roku szkolnym ponownie przystąpiliśmy do projektu „Mała książka – wielki człowiek”, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jego elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Celem jest zachęcenie uczniów do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli.

Aby zrealizować ten istotny cel, każdy uczeń klasy pierwszej otrzyma specjalną Wyprawkę Czytelniczą. Dzięki niej nauka czytania może stać się prawdziwą przyjemnością. Podarowane dzieciom materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

W skład każdej Wyprawki wchodzi:

1. „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m. in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki – I. Chmielewskiej;
        2. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
        3. „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.

Wszystkie materiały zostały skonsultowane z ekspertami w dziedzinie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje o kampanii „Mała książka – wielki człowiek” na stronie internetowej www.instytutksiazki.pl