• Rok szkolny 2022/2023 - STYCZEŃ

      • „Zrób to MIGIEM” 

        W dniach 12 oraz 19 stycznia dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach.  

        „Zrób to MIGIEM” to tytuł projektu, który realizuje grupa młodych ludzi z Liceum Ogólnokształcącego nr VI we Wrocławiu w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Prowadzący zajęcia zajmują się uświadamianiem dzieci i młodzieży na temat świata Głuchych, ich problemów, starają się pokazać codzienność osób niesłyszących oraz przedstawić zasady zachowania się w ich towarzystwie. 

        Głównym celem zajęć było przeciwdziałanie stygmatyzacji osób Głuchych i ukazanie, że są to osoby równe nam oraz usprawnienie komunikacji między osobami słyszącymi a niesłyszącymi poprzez m.in. naukę podstawowych zwrotów z Polskiego Języka Migowego.  

        Dzieci dowiedziały się kim jest tłumacz języka migowego oraz jaką pełni rolę. W ramach rozgrzewki wzięły udział w zabawie z pokazywanie pt. Mój kask. Następnie poznały zbiór znaków migowych (daktylogramów) odpowiadających poszczególnym literom danego alfabetu, za pomocą których każdy miał okazję się przedstawić. Uczniowie nauczyli się również podstawowych zwrotów i słówek z języka migowego tj. dzień dobry, do widzenia, przepraszam, tak/nie, dziękuję, jak się czujesz itp. Otrzymali także karty pracy z zaszyfrowanymi zwrotami w języku migowym, naklejki oraz ulotki. 

        Były to niezwykle ważne, inspirujące i pouczające zajęcia, które z pewnością zwiększyły naszą wiedzę o świecie osób niesłyszących, uświadomiły nam także z jakimi problemami borykają się na co dzień oraz co my możemy zrobić, aby czuli się dobrze w naszym towarzystwie.  

         

            

         


        POZNAJ MOWĘ CIAŁA PSA

        Do naszej świetlicy zaprosiliśmy wyjątkowego gościa - Panią Katarzynę Szakowską. Pani Kasia przeprowadziła zajęcia w klasie 2B na temat „Poznaj mowę ciała psa”, z zakresu edukacji humanitarnej. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych i w większości nowych rzeczy np. o potrzebach gatunkowych psów, bezpiecznym z nimi kontakcie. Poznali mowę ciała zwierząt, dowiedzieli się jak postępować z psami w sytuacji niepowodzeń wychowawczych (spotkania z doświadczonym behawiorystą, czyli coś odmiennego od tego, co znali dotychczas: „Kiedy nasz pies szczeka na inne psy, mama na niego krzyczy, a tato czasem go uderza. Czuję, że to nie jest w porządku”).  

        Przez całe zajęcia towarzyszyła nam również Amber, która bardzo polubiła uczniów klasy 2B :) Dziękujemy Pani Kasi za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. 

         

        wychowawca świetlicy 

        Izabela Stodulska-Paluch 

         

  • Librus Synergia
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej