• II półrocze 2023/2024

      • Pierwszy Dzień Wiosny! - w świetlicy szkolnej marzec 2024 r.

        Dnia 21 marca, w świetlicy szkolnej wszyscy wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi z klas 1-6 podjęli działania nawiązujące do obchodów powitania wiosny. Wśród celów, jakie realizował zespół wychowawców świetlicy, w głównej mierze przyświecała myśl aby wychowankom uświadomić, jakie zmiany zachodzą w świecie przyrody wiosną oraz zaproponować im takie formy zajęć, które wzbogacą i uporządkują ich wiadomości przyrodnicze dotyczące wiosny, jako zjawiska przyrodniczego. Wiele uwagi poświęcono również na uwrażliwienie wychowanków na piękno przyrody oraz na podejmowanie przez nich prób pokazania go poprzez wykonanie prac plastyczno-technicznych.
        Udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny związany był z szeregiem zaproponowanych przez wychowawców działań. Śmiało można powiedzieć, że w tym roku Wiosna do świetlicy wkroczyła w radosnym, wesołym nastroju. W salach dzieci wykonywały portrety Pani Wiosny, powstały także wielkie plakaty przedstawiające Panią Wiosnę. Technikę jaką zastosowano przy wykonywaniu tych prac było malowanie farbami plakatowymi i rysowanie kredkami. Dzieci poznały i nauczyły się paru piosenek o tematyce wiosennej - dzięki temu przywitanie Wiosny odbyło się śpiewająco. W trakcie spotkań z wychowawcą uczniowie prowadzili rozmowy na temat zmian, które dokonują się w przyrodzie w świecie roślin i zwierząt. Mieli okazję do prawidłowego rozpoznawania i nazywania pierwszych kwiatów wiosny. Dobrym sposobem na utrwalanie wiedzy wokół tematu: Wiosna w tym dniu było zaproponowanie wychowankom odgadywania i rozwiązywania zagadek i rebusów. Dzieci, z jednej klasy 2, rozwiązywały quiz, a z jednej klasy 3, miały możliwość obejrzenia prezentacji pt.: Wiosna, ach to Ty. Najmłodsi wychowankowie, z jednej klasy 1, przy wsparciu wychowawczyni, mogli pochwalić się pięknie pokolorowanymi buziami. W klasach trzecich uczniowie podjęli się także pracy technicznej, której efektem stały się wykonane z różnych materiałów postaci wiosennej Marzanny.
        Uczniowie z klas 4-6 uczęszczający do świetlicy, wzięli również udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. W ramach wspólnej zabawy dzieci wykonały wiosenną Marzannę. Wykorzystały do tego celu różnorodne materiały między innymi: gazety, patyki, kolorową bibułę, włóczkę i wiele innych materiałów. Dzieci zgodnie współpracując wykonały piękną kukłę, dzięki czemu tradycji stało się zadość.
        Różnorodne propozycje wychowawców podejmowane w tym dniu w grupach miały stanowić źródło zadowolenia i radości dla wychowanków z podejmowanych działań. I tak też się stało. Efekty, jakie osiągnęli wychowankowie - niejednokrotnie pomysłowe - można zobaczyć w naszej galerii zdjęć. Zachęcam do jej obejrzenia.

        Opracowała Małgorzata Gruca

        Kiermasz Wielkanocny

        W dniach 20 i 21 marca świetlica szkolna organizowała chrytatywny kiermasz wielkanocny, do którego przygotowania trwały od ponad miesiąca. 
        Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wykonywali prace plastyczne w postaci różnorodnych ozdób światecznych. W ofercie kiermaszowej znalazły sie odoby wiszące, stojące, koszyki, zajace, kury, pisanki, wianki, a nawet obrazy haftowane wstążką, które podarowała nam pewna Pani, znająca cel naszego kiermaszu. A cel był szczytny - dzięki zgromadzonym środkom pomoglismy osobie szczególnie potrzebującej. 
        Kiermasz cieszył sie wielkim zainteresowaniem. Wszystkie towary zostały sprzedane. 
        Dziękujemy całej społecznści szkolnej za odwiedzanie naszego stoiska i już zapraszamy na kolejny kiermasz w przyszłym roku!
         
        Joanna 
        Szewczuk
        W ramach doskonalenia zawodowego dzieci i młodzieży, świetlica szkolna prowadzi cykliczne spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Z tego powodu, w lutym swoja obecnościa zaszczyciła nas Pani Bibliotekarka, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej codziennej pracy, obowiązkach i zadaniach. Zachęciła uczniów do czytelnictwa, pokazała kilka imponujących pozycji książkowych, opowiedziała o bogactwie jakie zawierają w sobie książki. 
        Dzieci cieszyły się ze spotkania i zadawały wiele pytań, na które otrzymywały zawsze wyczerpujące odpowiedzi. 
         
        Opiekunowie świetlicy

        W drugim tygodniu lutego 2024 roku obchodziliśmy w świetlicy Walentynki. Zaangażowani byli wszyscy uczniowie świetlicowi i wychowawcy przypisani do poszczególnych klas.

        Cele:
        • kultywowanie tradycji walentynkowej
         • wytworzenie radosnego nastroju w grupie
         • nawiązanie kontaktów interpersonalnych podczas wspólnych zabaw
         • okazywanie pozytywnych uczuć innym osobom
         • dostrzeganie pozytywnych cech w sobie i w innych ludziach

        Te kilka dni spędziliśmy w miłej atmosferze rozmawiając o tym, że Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale także przyjaciół. Poznaliśmy historię tego święta oraz zwyczaje obchodzenia walentynek na świecie. Oprócz tego poszczególne grupy podjęły wiele działań:

        · Uczniowie klas 1A i 1B, pod kierunkiem Pań Barbary Polańskiej i Kingi Barczyńskiej wykonali serca oraz kolorowanki walentynkowe, którymi przystroili gazetki ścienne zdobiące salę świetlicową.

        · Uczniowie klas 1C i 1D, razem z Panią Agnieszką Sajdyk wykonali walentynkowe pieski oraz serduszka, układali życzenia i wierszyki dla wybranych osób.

        · Klasy 2A i 2C, pod kierunkiem Pań Joanny Szewczuk i Kamili Tarczyńskiej - Zychowicz pięknie udekorowały swoją salę świetlicową serduszkami i plakatami walentynkowymi, wzięły też udział w walentynkowym kodowaniu.

        · Uczniowie z klas 2B i 3C razem z Paniami Anną Marciniak oraz Żanetą Jankowską dekorowali salę oraz gazetki ścienne girlandami z serc, wykonali też serduszka dla ukochanych osób.

        · Klasy 3A i 3C pod kierunkiem Pań Anny Orfin i Izabeli Stodulskiej - Paluch tworzyły walentynkowe zakładki do książek z szablonów i kolorowego papieru oraz techniką origami, którymi obdarowały osoby bliskie swym sercom.

        · Uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem Pani Anny Zarzyckiej rozwiązywali łamigłówki pt. Motyle w brzuchu. Dowiedzieli się, jak działa nasz organizm, kiedy przeżywamy silne emocje, jesteśmy zakochani. Skąd biorą się motyle w brzuchu. Z Panią Darią Kapciak wykonali walentynkowe zawieszki.

        W lutym w świetlicy odbyła się akcja „Mamo, Tato nie pal”!

        W klasach: 2a, 3b i 3c nauczyciele przeprowadzili pogadanki nt. negatywnych skutków palenia papierosów. Uczniowie wykonali także plakaty antynikotynowe.

        Uczniowie z klas 4-6 zapoznali się z informacjami dotyczącymi tytoniu, poznali skład papierosa. Dowiedzieli się jak palenie wpływa na nasze zdrowie i środowisko, w którym żyjemy. Utworzyli mapę mentalną wokół słowa „dym”. Nauczyciel wyjaśnił uczniom, skąd bierze się dym w papierosie. Dzieci wykonały również projekt oznakowania miejsca wolnego od dymu nikotynowego.

        Nauczyciele świetlicy przygotowali gazetki tematyczne, plansze edukacyjne kształtujące u uczniów prozdrowotne postawy wobec palenia papierosów.

        Celem przeprowadzonych działań było:

        - ukazanie negatywnych skutków palenia papierosów i chorób wywołanych paleniem,

        - w formie plastycznej ukazanie szkodliwości palenia.

  • Librus Synergia
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej