Wyniki XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów
- Rekrutacja do klasy Uniwersyteckiej 2023/2024
- DOKUMENTY DO POBRANIA
- Informacje o naborze
- Testy rekrutacyjne z lat ubiegłych
- Sukcesy naszych uczniów
- Opinie uczniów z klasy Uniwersyteckiej
- Uczniowie o obozie informatycznym
- Czy warto uczyć się w klasie Uniwersytckiej? - film
- Wyniki XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów
- REKRUTACJA - KLASA PIERWSZA - KLASA SPORTOWA
Wyniki XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów
Trwający egzamin ósmoklasisty nie dla wszystkich jest stresujący. 111 uczestników finału Olimpiady Informatycznej Juniorów (OIJ) od niedzieli już wie, że przysługuje im prawo wyboru dowolnej szkoły średniej.
Młodzi programiści ze szkół podstawowych zasługują na wyróżnienie, bo wiedza i umiejętności wymagane w bardzo trudnym 3-etapowym konkursie wykraczają poza to, co oferuje szkoła publiczna podczas lekcji informatyki.
Bezapelacyjnym zwycięzcą XVI OIJ został Stanisław Lada. Temu wybitnemu 14-latkowi poświęciliśmy niedawno osobny post – jest to uczeń pozostający w edukacji domowej, który swoje ścisłe uzdolnienia rozwija korzystając ze wsparcia wybitnych warszawskich nauczycieli. Fenomenem i wielką nadzieją na przyszłość jest też szóstoklasista ze Strzyżowa, który ma trzeci wynik OIJ!
My patrzymy jednak na całą listę 51 laureatów. Pokazuje ona dobitnie, że jeśli ma się uzdolnienia ścisłe, to nie ma jak Wrocław. W tym mieście uczy się 31% tegorocznych laureatów OIJ. Są to (z dwoma wyjątkami) uczniowie dwóch publicznych podstawówek, a ściślej mówiąc – tworzonych tam od r. 2018 klas uniwersyteckich. SP nr 3 im. Mariusza Zaruskiego ma 8 laureatów, SP nr 76 – 6 laureatów. Uczniowie z tych dwóch szkół jeszcze szczelniej wypełniają krótką listę laureatów I stopnia – zajmując na niej 4 z 6 miejsc…
Nic nie ujmując pracy własnej każdego z finalistów i doceniając niesamowitą robotę jaką wykonuje Olimpijskie Koło Informatyczne działające w internecie na rzecz uczniów z całej Polski, trzeba sobie powiedzieć, że młodsi nastolatkowie z naukowymi ambicjami, po zaoraniu przez Annę Zalewską profilowanych gimnazjów, nie mają w publicznych szkołach w Polsce warunków do rozwoju. We Wrocławiu sytuacja jest wyjątkowa - odtworzono tam wyspecjalizowane klasy w dwóch podstawówkach publicznych, a efekty są – jak widać – spektakularne.
ŹRÓDŁO: https://www.facebook.com/NIEdlachaosuwszkole/photos/a.609982312498625/2170513893112118/