• Ada Duczmal

• Ada Duczmal (klasa 4A) wspina się od ponad
          3 lat, w tym od 2,5 roku trenuje w klubie wspinaczki sportowej Alpika.

Uprawia wszystkie odmiany tego sportu, jednak najbardziej lubi
          i najlepiej się czuje we wspinaniu na trudność oraz w boulderingu. Ada Bierze udział w wielu zawodach rangi ogólnopolskiej i w ostatnim czasie odnosi coraz więcej sukcesów. W tym roku wygrała towarzyskie zawody w Kłodzku, Zielonej Górze, Poznaniu i Gliwicach. Oprócz tego zajęła wiele miejsc na podium.

17 września tego roku Ada odniosła największy swój sukces i zajęła 3 miejsce w bardzo mocno obsadzonych zawodach rangi Pucharu Polski w Wieliczce w swojej kategorii wiekowej.

Oprócz wspinania na ściankach wspinaczkowych, Ada uwielbia wspinanie w skałach, które oprócz przyjemności, jest częścią treningu wspinaczki sportowej. Jako że wspinaczka sportowa jest w ostatnich latach sportem olimpijskim, marzeniem Ady jest występ na tej najważniejszej dla każdego sportowca imprezie.