Opinie uczniów z klasy uniwersyteckiej

Klasa informatyczna umożliwia mi i moim kolegom rozwijanie naszych zainteresowań i pasji. Będąc w takiej klasie mogę podzielić się z kolegami swoimi doświadczeniami, problemami oraz pomysłami. Mamy możliwość wspólnego poszukiwania rozwiązań problemów napotkanych podczas nauki lub wspólnego wykonywania większych projektów. Dzięki temu, że na kółku informatycznym pracujemy w dwóch grupach (podział według stopnia zaawansowania) tempo nauki jest dostosowane do możliwości i umiejętności uczniów. Dzięki dodatkowej lekcji matematyki w tygodniu możemy iść szybciej z materiałem niż inne równoległe klasy siódme lub zatrzymać się dłużej nad trudniejszymi zagadnieniami. Pomimo, iż preferuję informatykę, dzięki kółku matematycznemu lubię matematykę bardziej niż kiedyś, ponieważ poruszamy na niej ciekawsze zagadnienia, skłaniające do samodzielnego myślenia.

Oba kółka są prowadzone przez świetnych wykładowców, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą z wielkim zaangażowaniem. W razie problemów z rozwiązywaniem zadań z programowania zawsze możemy liczyć na ich zdalną pomoc lub przyjść na konsultacje. (...)

Poza kółkami wyjeżdżamy także na obozy matematyczne i informatyczne, które pozwalają nam na kontakt z większym środowiskiem programistów, uczniami z innych szkół oraz studentami. W takim środowisku jeszcze łatwiej możemy poznawać nowe tematy, metody oraz rozwiązania. Zajęcia na takich obozach są prowadzone przez studentów w ciekawy i zrozumiały sposób. Prowadzący zawsze są chętni do pomocy i potrafią tak wytłumaczyć zadania, że jesteśmy w stanie rozwiązać nawet najtrudniejsze z nich.

Uważam, że klasa informatyczna jest dla każdego, kto chce doskonalić lub nauczyć się od podstaw programowania, informatyki i logicznego myślenia.

Maciej Opaliński, 7e

Uważam, że warto było pójść do tej klasy, ponieważ można się w niej dużo nauczyć. Jeśli ktoś chce się rozwijać z matematyki i/lub informatyki, to klasa uniwersytecka stwarza ku temu odpowiednie możliwości.

Marek Muzyka, 7e

• Atmosfera jest bardzo przyjazna, bez złych zachowań, wszyscy w klasie lubimy się i szanujemy;
        • Kółka matematyczne i informatyczne są prowadzone ciekawie, jest dużo zadań, które przygotowują do udziału w konkursach, można ze sobą rywalizować;
        • Można poznać nowe osoby, które mają podobne zainteresowania, szybko się zaprzyjaźniliśmy;
        • Jest więcej zajęć z informatyki, niż w zwykłej szkole, i wykraczają one poza materiał;
        • Nauczyciele mają dla nas czas, chętnie z nami rozmawiają i pomagają;
        • Większy nacisk jest kładziony na matematykę, ale więcej czasu trzeba poświecić na zadania informatyczne.

Marta Drelichowska, 7e

Jest to na pewno inny poziom w porównaniu ze standardowymi oddziałami klas, przynajmniej na kółkach matematycznych i informatycznych. Dobrze jest też spotykać się ze studentami i wykładowcami w celu uczenia się oraz rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Zwiększona ilość zajęć z pewnością przygotuje nas lepiej do przyszłych egzaminów oraz do podjęcia studiów. Warto wspomnieć też o obozie informatycznym i matematycznym. Z pewnością będą to wspaniałe 2 tygodnie uczenia się i nie tylko!

Jan Gohl, 7e

Cieszę się, że uczę się w klasie matematyczno–informatycznej, ponieważ:

• poznałem tu kolegów i koleżanki, którzy są - tak jak ja - bardzo zainteresowani naukami ścisłymi, rozumieją moje „naukowe” żarty, mogę z nimi prowadzić dyskusje na przykład na temat słońca, kota Schrödingera, kosmosu i silników 😊
        • nauczyciele wymagają dużo od uczniów, ale jeszcze więcej od siebie, prowadząc tematy urozmaicają je, przekazują więcej materiałów. Najbardziej podobały mi się dodatkowe wyjście szkolne na zajęcia z fizyki prowadzone na Uniwersytecie Wrocławskim oraz wyjazd do Centrum Kopernika do Warszawy.
        • dodatkowe lekcje z informatyki (programowania) prowadzone przez nauczycieli z Uniwersytetu są na wysokim poziomie, mamy dużo trudnych zadań, ale mimo to - są to moje ulubione zajęcia w szkole, ponieważ chciałbym być programistą.
        • bardzo lubię chodzić w soboty na sparingi informatyczne prowadzone przez wykładowców Wydziału Informatyki i na wspólną pizzę po sparingach 😊.
        • organizowane są dwa tygodniowe obozy; matematyczny i informatyczny, gdzie mam możliwość dodatkowej nauki w szerszym gronie oraz możliwość integracji z klasą, uczniami innych klas wrocławskich o takim samym profilu oraz z wykładowcami z Uniwersytetu, którzy są tam naszymi opiekunami.

Ksawery Krajewski, 7e

Klasa patronacka jest dużym wyzwaniem. Informatyka jest jednak tym, za co najbardziej cenię tę klasę. Możliwość poznania wiedzy do, której dostęp mielibyśmy dopiero w liceum jest zdecydowanie formą jakiegoś wyróżnienia. Mimo męczących lekcji i natłoku nauki cieszę się, że podjęłam się tego wyzwania i poszłam do tej klasy. Doceniam też, że poznałam mądrzejsze ode mnie, ponieważ przez to cały czas mam możliwość nauczenia się czegoś od nich. Wspaniali nauczyciele (w tym ci z obu uniwersytetów [dop. z Intytutu Matematycznego i Instytutu Informatyki UWr]) cały czas przekazują nam ogrom przydatnych informacji i dają nam niesamowicie wsparcie.

Uczennica klasy 7e