• Dzień bez plecaka w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Zaruskiego we Wrocławiu

• 04.04.2022
      • W piątek, 1 kwietnia w naszej szkole zorganizowano dzień bez plecaka. Po szkolnych korytarzach jeździły wózki dziecięce, samochodziki, walizki była deska do prasowania czy śpiwory. Uczniowie naszej szkoły wykazali się niesamowitą  pomysłowością. Pokazali, że książki można przynieść do szkoły nie tylko w plecaku, ale również w pokrowcu na gitarę czy nosidełku dziecięcym. Hitem dnia okazał się pomysł uczennicy, która swoje książki i przybory przyniosła w wanience. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opiekunowie SU i SKW K. Cekała i J. Kulza

• Eliminacje Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strefie Wrocław Zachód w Piłce Siatkowej chłopców

• 23.03.2022
      • 23 marca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się eliminacje Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strefie Wrocław Zachód w Piłce Siatkowej chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Całus, Aleksander Flisikowski, Bartosz Kida, Kuba Kowalski, Tomasz Matuszewski, Kacper Mierzejewski, Borys Kaźmierczak, Szymon Kapałczyński, Oskar Machij i Franciszek Walasek.

Nasza drużyna rywalizowała ze szkołami podstawowymi nr 19 i 95. Pierwszy mecz z SP 19 wygraliśmy w setach 2:0 (25:12, 25:11). W drugim meczu graliśmy z SP 95 i również wygraliśmy 2:0 (25:8,  25:12).

Tym samym nasza drużyna awansowała do finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strefie Wrocław Zachód w Piłce Siatkowej chłopców. Finały odbędą się 31 marca.

Trenerami naszego zespołu byli Tadeusz Murdzek i Kornel Czekaj.

Serdecznie gratulujemy!

• Podziękowanie od Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

• 15.01.2022
      • Świetlica szkolna zorganizowała zbiórkę darów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Pozyskaliśmy dzięki Państwu bardzo dużo karmy oraz innych rzeczy potrzebnych podopiecznym schroniska. Wszystkim Rodzicom, Dzieciom i Nauczycielom, którzy włączyli się do naszej akcji składamy podziękowania.

Zespół wychowawców świetlicy

• Mikołajki w naszej szkole

• 24.01.2022
      • 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki.  Z tej okazji uczniowie w czapkach św. Mikołaja na głowie zostali zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Klasy, które postarały się o najwięcej czapek (100%) otrzymały słodki upominek od Mikołaja i możliwość wybrania jednego dnia bez prac domowych. Dużym powodzeniem cieszyła się świąteczna foto ramka. Jak co roku w tym dniu Samorząd Uczniowski zapalił  światełka na szkolnej choince. Święta tuż, tuż…..

• Podsumowanie akcji "Kasztanki dla Hospicjum"

• 04.11.2021
      • Z wielką radością informujemy, że wspólnymi siłami udało nam się zebrać ok. 150 kg kasztanów, które zostały przekazane do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
        Z całego ❤️  dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę!

Opiekunowie SU: K.Cekała i J.Kulza