• Rok szkolny 2022/2023 - Kwiecień

• KIERMASZ WIELKANOCNY

Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze, cieszył się dużym zainteresowaniem. W wyniku akcji zebrano 1020,60 zł. Pozyskane fundusze zostaną przekazane na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły.
        Serdecznie dziękujemy za otwarte serca wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy wspierali nasze działania.

Zespół wychowawców świetlicy

Spotkanie z bibliotekarką szkolną w świetlicy

W świetlicy 23 marca odbyło się spotkanie z bibliotekarką szkolną panią Ireną Banasik.

Wizyta odbyła się w związku z blokiem tematycznym „Książka uczy, bawi, wzrusza” oraz w ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego.

Celem spotkania było rozwijanie u wychowanków poczucia ważności wykonywanego przez panią Irenę zawodu, zapoznanie ich z pracą wykonywaną przez bibliotekarzy oraz zachęcanie do korzystania z literatury jako wartościowego sposobu spędzania czasu wolnego.

Zespół wychowawców świetlicy

Sadzenie cebulki

W ramach realizacji szkolnego programu promocji zdrowia oraz bloku tematycznego „Wiosenne witaminki na stole”, świetliczaki z klas 2A i 2B poznały zasady zdrowego odżywiania. Bardzo dobrze orientowały się jak ważne są warzywa i owoce w naszej codziennej diecie, poznały pojęcie „nowalijki” oraz potrafiły wymienić warzywa, które pojawiają się na naszych stołach wiosną.

W czasie zajęć świetlicowych od 27.03. do 12.04. dzieci sadziły cebulki w kubeczkach i wytłaczankach, obserwowały rozwój cebulek i szczypioru oraz ich budowę, a także narysowały wyhodowane przez siebie warzywa i lepiły z plasteliny.

Izabela Stodulska-Paluch

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MIĘDZYŚWIETLICOWY "HERB MOJEGO MIASTA"

Miło nam poinformować, iż uczniowie z klasy 1b oraz 2a uczęszczający do świetlicy zdobyli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie pt. Herb mojego miasta zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 109 w Łodzi. Celem konkursu było poznanie i zaprezentowanie herbu swojego miasta oraz rozwijanie twórczej ekspresji w oparciu o inspiracje regionem. Organizator podjął  współpracę ze szkołami z 16 województw Polski.

Dziękujemy naszym świetliczakom za zaangażowanie i wytrwałość, gdyż wykonanie herbu Wrocławia wybraną techniką było niezwykle pracochłonne i wymagało wzorowej współpracy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wychowawcy:

Renata Hałaś-Kołodyńska

Izabela Stodulska-Paluch

Dzień Ziemi 22.04.2023 r.

W tym tygodniu w świetlicy zajmowaliśmy się tematyką dbania o środowisko i naszą planetę. Klasy 2A i 2C obejrzały film edukacyjny ,,Na ratunek Ziemii – sposoby ochrony przyrody”. Klasy 2B i 3C robiły plakaty związane z Dniem Ziemii. Klasy 1A i 1C tworzyły ekoludki. Dzieci w każdej świetlicy 1-3 wykonywały pracę różnymi technikami plastycznymi. Dowiedziały się jak oszczędzać energię, co zanieczyszcza środowisko, jak segregować śmieci, jak nie niszczyć przyrody i nie tracić wody.